اخبار بورس

شاخص بورس ۹ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس ۹ هزار واحد رشد کرد

براساس معاملات امروز بیش از ۱۲ میلیارد و ۱۶۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۹۳ هزار و ۴۹۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۷۰۶ واحد افزایش به ۴۹۱ هزار و ۴۵۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۴۳۱ واحد رشد به ۳۲۲ هزار و ۴۴۸ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول یک هزار و ۶۰۷ واحد و شاخص بازار دوم ۴۱ هزار و ۳۳۰ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با پنج هزار و ۶۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۹۰ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۴۵۰ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با یک هزار و ۱۲۷ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۹۶۸ واحد، سایپا (خساپا) با ۹۴۰ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۸۹۷ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۹۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۸۸۹ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۷۹۶ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۷۷۰ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۸۹۸ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با دو هزار و ۸۴۷ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با دو هزار و ۴۵۶ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۳۰ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۷۸۸ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۶۸۶ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۵۷۰ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۱۷۲ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۷۵۷ واحد و پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۶۹۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران، بهساز کاشانه ایران، سرمایه گذاری سیمان تامین، پالایش نفت اصفهان و بانک پارسیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه چند رشته‌ای صنعتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۷۸ میلیون و ۸۱۴ هزار برگه سهم به ارزش ۲۷ هزار و ۶۰۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۰۴ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۴۲۷ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۸۵۹ میلیون برگه سهم به ارزش ۹۹ هزار و ۲۳۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، شرکت اهن و فولاد ارفع (ارفع)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، اعتباری ملل (وملل) و توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد پلیمر آریا ساسول (آریا)، سرمایه گذاری پویا (وپویا)، گروه صنعتی تبرک (تبرک)، مجتمع صنایع لاستیک یزد (پیزد)، سیمان ساوه (ساوه)، جنرال مکانیک (رنیک)، توکاریل (توریل)، نفت پاسارگاد (شپاس)، پتروشیمی غدیر (شغدیر)، کشت و دام قیام اصفهان (زقیام)، تولید و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا) تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن