اخبار بورس

حمایت از سهامداران خرد در روزهای منفی بازار

حمایت از سهامداران خرد در روزهای منفی بازار

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از شستا (سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی)، «محمد رضوانی‌فر» با بیان این‌که پشتیبانی شستا از سهامداران خُرد در روزهای سخت بازار به دلیل ایجاد آرامش و امید به آینده بود، گفت: شستا تلاش می‌کند با رویکردی حرفه‌ای و هوشمندانه در روزهای سخت بازار، به «نقد شوندگی بازار» و جمع کردن صف‌های فروش کمک کند.
وی با اشاره به این‌که تعهد به بازارگردانی و حمایت از سهام هلدینگ‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه به‌هنگام و قاطع در دستور کار شستا قرار گرفت، یاداور شد: شستا در روزهای دوم و سوم شهریورماه جاری حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان از سهام شرکت‌های زیرمجموعه‌اش را خریداری کرد؛ اقدامی که به جمع شدن صف‌های فروش و چشم انداز «برگشت بازار» منجر شد.
مدیرعامل شستا تاکید کرد: حمایت ۱۲۰۰میلیارد تومانی از شرکت‌های زیرمجموعه در روزهای منفی بازار سرمایه از سوی شستا و هلدینگ‌های تابعه، نه تنها ریسک نقدشوندگی برای دارندگان سهام آن شرکت‌ها را کاهش داد، بلکه با حفظ ارزش دارایی‌های شستا، به ایجاد اطمینان خاطر سهامداران ‌حقیقی و رفتار حرفه‌ای در بازار کمک کرد.

منبع : ایرنا

بیشتر بخوانید  توسعه در اقتصاد با استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه
کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن