اخبار بورس

بانکی‌ها صدرنشین معاملات امروز بورس

بانکی‌ها صدرنشین معاملات امروز بورس

شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۳۴ هزار و ۶۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۶۵۵ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۳۹۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۵۳ هزار و ۳۰۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با پنج هزار و ۳۹۶ واحد افزایش به ۴۶۹ هزار و ۹۲۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) سه هزار و ۵۵۵ واحد رشد به ۳۰۹ هزار و ۶۴۳ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۳۱ هزار و ۷۳۸ واحد و شاخص بازار دوم ۴۰ هزار و ۸۳۵ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۳۲۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۶۹۸ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۹۴۲ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۶۸۸ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۸۰۷، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۷۳۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۵۶۴ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۴۸۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۲۸۴ واحد، بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۲۱۱ واحد، نفت بهران (شبهرن) با ۱۴۹ واحد، سیمان تهران (ستران) با ۱۲۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۱۱۷ واحد، پارس دارو (دپارس) با ۷۷ واحد و گروه صنعتی بارز (پکرمان) با ۷۵ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۹۸ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۲۸۵ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۴۷۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۷۱ هزار و ۹۱۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و پالایش نفت لاوان (شاوان) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، اعتباری ملل (وملل)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، توکاریل (توریل)، ‌بیمه کوثر (کوثر)، کشت و دام قیام اصفهان (زقیام)، سیمان لار سبزوار (سبزوا) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن