اخبار بورس

افت ۲۴۴۶۲ واحدی نماگر تالار شیشه ای

افت ۲۴۴۶۲ واحدی نماگر تالار شیشه ای

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۲۴ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۹۷۵ هزار و ۳۸۱ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۲۴۴۶۲) واحد ریزش معادل (۱.۲۲) درصد به یک میلیون و ۹۷۵ هزار ۴۸۰ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۶۴۲۶) واحد افت معادل (۱.۲۲) درصد به ۵۱۸ هزار ۹۲۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۲۵۴۶) واحد ریزش معادل (۰.۵۰) درصد به ۵۱۱ هزار و ۸۶۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۶۷۱) واحد کاهش معادل (۰.۵۰) درصد به ۳۳۵ هزار و ۹۰۸ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۷۴۷۶) واحد افت معادل (۱.۰۲) درصد به ۲ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۸۱۴ واحد، شاخص بازار اول با (۱۲۴۵۰) واحد کاهش معادل (۰.۸۶) درصد به یک میلیون و ۴۲۷ هزار ۴۱ واحد و شاخص بازار دوم با (۷۱۴۸۶) واحد افت معادل (۱.۷۳) درصد به ۴ میلیون و ۶۲ هزار و ۸۱۲ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « شستا با (۶۶۰۶) واحد، فارس با (۲۸۷۶) واحد، فولاد با ۲۴۵۷ واحد، اخابر با ۲۴۰۵ واحد، وغدیر با (۲۲۸۹) واحد، فملی با (۱۷۸۸) واحد و شپنا با (۱۶۶۲) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  عقبگرد شاخص بورس به کانال ۱۶۰۰۰۰۰ واحدی

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «ذغالسنگ با ۲۱۳۰ واحد رشد معادل ۴.۹۸ درصد به ۴۴ هزار و ۸۷۶ واحد، انبوه سازی با ۷۴۰ واحد افزایش معادل ۳.۶۳ درصد به ۲۱ هزار و ۱۶۲ واحد، تامین آب، برق و گاز با (۷۸) واحد کاهش معادل (۳.۴۳) درصد به ۲ هزار و ۲۱۱ واحد، فنی مهندسی (۴۸۴) واحد کاهش معادل (۳.۷۰) درصد به ۱۲ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۷۸۸ واحد، چند رشته ای صنعتی با (۱۳۱۰۸) واحد کاهش معادل (۴.۱۳) درصد به ۳۰۳ هزار و ۹۴۲ واحد، سایر معادن با (۲۰۳۲۸) واحد افت معادل (۴.۲۱) درصد به ۴۶۳ هزار و ۵۵ واحد، محصولات چوبی با (۶۶۹۴۹) واحد کاهش معادل (۴.۲۵) درصد به یک میلیون و ۵۰۹ هزار و ۱۴۸ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «غدشت با ۵ درصد، ثشاهد با ۵ درصد، حفاری با ۴.۹۹ درصد، کطبس با ۴.۹۹ درصد، ما با ۴.۹۸ درصد، خپویش با ۴.۹۸ درصد و خمحور با ۴.۹۶ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «شکلر با (۱۱.۰۶) درصد، فروس با (۹.۳۵) درصد، وغدیر با (۵) درصد، داسوه با (۴.۹۳) درصد، کترام با (۴.۸۳) درصد، کالا با (۴.۷۶) درصد و خاهن با (۴.۷۵) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۷۰۵ نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۳۱۷ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۷۶ هزار و ۲۵۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  ریزش ۳۲۵۵۳ واحدی شاخص بورس

معاملات بورس در یک نگاه

افت ۲۴۴۶۲ واحدی نماگر تالار شیشه ای

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن