اخبار بورس

افت ۱۰۰۰۱ واحدی شاخص تالار شیشه‌ای

افت ۱۰۰۰۱ واحدی شاخص تالار شیشه‌ای

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۰ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۴۸۱ هزار و ۹۲۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

کاهش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۱۰۰۰۱) واحد ریزش معادل (۰.۶۷) درصد به یک میلیون و ۴۸۱ هزار ۹۲۶ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۲۶۴۸) واحد افت معادل (۰.۶۷) درصد به ۳۹۲ هزار ۳۹۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۵۴۱۹) واحد افت معادل (۱.۲۳) درصد به ۴۳۴ هزار و ۷۴۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۳۵۷۳) واحد افت معادل (۱.۲۳) درصد به ۲۸۶ هزار و ۶۷۷ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۰۹۹۱) واحد افت معادل (۱.۰۶) درصد به یک میلیون و ۹۵۸ هزار و ۹۳۴ واحد، شاخص بازار اول با (۹۵۷۷) واحد افت معادل (۰.۸۵) درصد به یک میلیون و ۱۱۶ هزار ۲۰۹ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۱۰۳۲) واحد ریزش معادل (۰.۳۸) درصد به ۲ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۵۳۷ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «شستا با ۱۷۷۱ واحد، شپنا با ۱۶۵۲ واحد، فولاد با (۱۵۷۹) واحد، کگل با (۱۴۸۶) واحد، پارسان با ۱۳۸۸ واحد، رمپنا با ۱۳۳۳ واحدو وامید با (۱۲۷۱) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  بررسی صدور بیمه شخص ثالث اتباع خارجی به شکل کنسرسیوم در مرزها

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۲۹۰۴ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۳۹ هزار و ۳۴۳ واحد، فنی مهندسی با ۴۹۸ واحد افزایش معادل ۴.۹۷ درصد به ۲ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۴۵۲ واحد، وسایل ارتباطی با ۴۵۸۸ واحد افزایش معادل ۴.۵۹ درصد به ۱۰ هزار و ۲۳۶ واحد، سایر مالی با (۱۰۹۱) واحد کاهش معادل (۴.۴۶) درصد به ۲۳ هزار و ۴۰۰ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۴۸) واحد کاهش، معادل (۴.۵۵) درصد به یک هزار و ۱۰ واحد، سایر معادن (۳۷۱۳۵) واحد افت معادل (۴.۶۰) درصد به ۷۹۶ هزار و ۹۸۳ واحد، تامین آب، برق و گاز با (۱۱۴) واحد کاهش معادل (۴.۷۴) درصد به ۲ هزار و ۳۰۸ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «خبهمن، خمحور، وملی، رمپنا، مرقام، ستران و انرژی ۳» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «مبین، ساروم، پکویر، کاما، کفپارس، پتایر و غمارگ» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۸۷۶ نوبت معاملاتی، ۱۲ هزار و ۲۷۰ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۵۷ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

افت ۱۰۰۰۱ واحدی شاخص تالار شیشه‌ای

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن