اخبار بورس

عرضه اولیه جدید فرابورس کشف قیمت شد

عرضه اولیه جدید فرابورس کشف قیمت شد

به گزارش روز چهارشنبه مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در عرضه اولیه سهام شرکت پیوند گستر پارس در نماد «بپیوند» تعداد پنج میلیون و ۵۹۴ هزار و ۱۰ نفر مشارکت کردند که به پنج میلیون و ۵۷۰ هزار و ۹۸۱ کد معاملاتی حداکثر ۷۸ سهم تخصیص یافت.

بر این اساس در عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام «بپیوند» تعداد ۴۲۰ میلیون سهم به عموم خریداران اعم از حقیقی و حقوقی عرضه شد و ۳۰ میلیون سهم نیز به صندوق‌ها با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ ریال در روز شنبه ۱۵ شهریورماه تخصیص می‌یابد.

«شهرام صدرا» مدیرعامل شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» با بیان اینکه این شرکت مالک نیروگاه سیکل ترکیبی قم است و این نیروگاه در سال ۱۳۷۲ به عنوان دومین نیروگاه سیکل ترکیبی کشور ساخته شده، اظهار کرد: این نیروگاه ضریب بهره‌وری بسیار بالایی دارد و سهم ۱.۲ درصدی از تولید برق کشور را نیز به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ آمادگی نیروگاه قم چهار میلیون و ۴۰۰ هزار مگاوات ساعت بوده، گفت: در سال ۹۸ این رقم به چهار میلیون و ۷۰۰ هزار مگاوات رسیده است و آمادگی داریم امسال این ظرفیت را به بیش از پنج میلیون مگاوات برسانیم.

لازم به ذکر است از ابتدای امسال تاکنون سهام ۱۳ شرکت در بازارهای اول و دوم فرابورس ایران به روش‌های ثبت سفارش و گشایش نماد عرضه اولیه شده‌اند که ۲ شرکت از آن در گروه سرمایه‌گذاری‌ها، ۲ شرکت در صنعت بیمه وصندوق بازنشستگی و مابقی در صنایعی مانند «لاستیک و پلاستیک»، «محصولات شیمیایی»، «هتل و رستوران» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» بوده‌اند.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن