ارز دیجیتال

5 ارزی را که باید این هفته زیر نظر گرفت؛ فرصت های خرید

5 ارزی را که باید این هفته زیر نظر گرفت؛ فرصت های خرید

طی چند روز گذشته سرمایه گذاری در بازار آلت کوین به طور پیوسته در حال افزایش بوده و این نشان می دهد که روند صعودی کوتاه مدت قیمت بیت کوین متوقف شده در حالی که آلت کوین ها روند صعودی خود را از سر گرفته اند.

اگرچه هاوینگ بیت کوین علاقه زیادی را برای شروع این رویداد بوجود آورد، اما قیمت این ارز پس از پایان هاوینگ نتوانست یک حرکت رو به جلو را آغاز کند. این نشان می دهد که روند صعودی قیمت قبل از برگزاری این رویداد به پایان رسیده است.

به هر حال این ارز برتر بازار پس از هاوینگ میدان را خالی نکرده و این بدان معناست که معامله گرانی که قبل از این رویداد اقدام به خرید بیت کوین کرده اند، به روند صعودی این ارز اطمینان دارند.

در حالی که بیت کوین در چند روز گذشته شاهد اصلاح قیمت بوده است، آلت کوین ها شاهد افزایش بوده و ارزش بازار آلت کوین ها از 77 میلیارد دلار به 94 میلیارد دلار رسیده است.

اکنون برای سرمایه گذاران این سوال پیش می آید که آیا آلت کوین ها می توانند به روند صعودی خود ادامه دهند در حالی که روند صعودی بیت کوین برای مدت کوتاهی متوقف شده است؟ یا آیا بیت کوین دوباره روند صعودی خواهد گرفت؟

در ادامه نمودارهای قیمت چند ارز رمزنگاری مهم و فرصت های معاملاتی آنها را بررسی خواهیم کرد.

بیت کوین

بیت کوین یک الگوی مثلثی متقارن را تشکیل داده است و این نشان می دهد که روندهای صعودی و نزولی، قدرت کافی برای شکل گیری یک روند مشخص را ندارند. با سه بار تست خط مقاومت این مثلث و دو بار تست خط حمایت ( با بیضی در روی نمودار مشخص شده اند) این الگو شکل می گیرد.

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت بیت کوین بر حسب دلار را به بالای این مثلث سوق دهند، احتمالا روند صعودی ادامه خواهد یافت. اگرچه هدف این الگو رسیدن به سطح 11778 دلار است، به احتمال زیاد روندهای نزولی با قدرت از سطح 10500 دلار دفاع خواهند کرد.

اما اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح 10500 دلار هُل دهند، شکستن یک مثلث بزرگ متقارن کامل خواهد شد. این حرکت می تواند نشانه شروع احتمالی روند صعودی جدید و بلند مدت باشد.

اگر قیمت از سطح فعلی یا از 10000 دلار کاهش یابد و به زیر خط حمایت این مثلث متقارن شکسته شود، این روند صعودی بی اعتبار خواهد شد. شکست به زیر سطح 8130.58 دلار می تواند نشانه شروع یک روند نزولی احتمالی باشد.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روندهای نزولی با قدرت از خط مقاومت این مثلث متقارن دفاع می کنند. آنها در منطقه 9800 تا 10000 دلار یک مقاومت قوی ایجاد کرده اند. اما اگر قیمت این ارز به بالای سطح های فعلی یا 9400 دلار افزایش یابد، احتمالا تلاش دیگری برای شکستن این مثلث صورت خواهد گرفت. معامله گران می توانند قبل از اقدام به خرید، منتظر رسیدن قیمت به بالای این مثلث بمانند.

بیشتر بخوانید  یک استخر استخراج قصد توزیع کارمزد یکی از تراکنش های غیرعادی اتریوم را دارد

حد ضرر برای معاملات را می توان در سطح 9400 دلار نگه داشت، چون اگر روندهای نزولی قیمت را به داخل این مثلث برگردانند، شاهد یک تله خرسی در این شکست خواهیم بود. اگر بیت کوین به زیر سطح 9400 دلار شکسته شود، احتمال کاهش آن به خط حمایت این مثلث وجود دارد. بازگشت قیمت از این سطح می تواند فرصتی برای خرید بوجود بیاورد.

بایننس کوین

قیمت بایننس کوین به سطح مقاومت 18.1377 دلار افزایش یافت. این یک سطح مقاومت قوی است. به هر حال اگر روندهای صعودی بتوانند این سطح مقاومت را بشکنند و قیمت را به بالای این سطح برسانند، حرکت به سمت سطح 21.7628 دلار امکان پذیر خواهد بود.

بایننس کوین
نمودار روزانه قیمت بایننس کوین

هر دو میانگین متحرک حرکت به سمت بالا را شروع کرده اند و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد. این نشان می دهد که روندهای صعودی کنترل حرکت را در اختیار دارند.

حتی اگر قیمت این ارز رده هشتمی جدول از سطح فعلی کاهش یابد، احتمالا سطح حمایت را در خط روند ایجاد خواهد کرد. برگشت قیمت از خط روند امکان شکست به بالای سطح 18.1377 دلار را افزایش خواهد داد، چون این نشان دهنده هجوم معامله گران برای خرید در این کاهش خواهد بود.

اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر این خط روند کاهش دهند، این روند صعودی بی اعتبار خواهد شد. در صورت شکستن قیمت به زیر این سطح حمایت، احتمال کاهش به سطح 15.7218 و سپس 14 دلار وجود دارد. احتمالا روندهای صعودی با قدرت از سطح 14 دلار دفاع خواهند کرد، چون این سطح از 30 آوریل تاکنون شکسته نشده است.

نمودار 4 ساعته قیمت بایننس کوین

روندهای صعودی قیمت را به بالای سطح مقاومت 18.1377 دلار رسانده بودند، اما نتوانستند قیمت را در بالای این سطح حفظ کنند. این نشان می دهد که روندهای نزولی حاضر نیستند بدون مبارزه تسلیم شوند.

اگر روندهای نزولی قیمت بایننس کوین بر حسب دلار را به زیر میانگین متحرک ساده 20 روزه کاهش دهند، حرکت کوتاه مدت ضعیف خواهد شد. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح های فعلی برگشت کند، روندهای صعودی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای سطح 18.1377 دلار افزایش دهند. خریداران می توانند با نزدیک شدن قیمت به بالای سطح 18.1377 دلار اقدام به خرید کنند و حد ضرر را در زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه نگه دارند. با حرکت قیمت به سمت بالا می توان حد ضرر را در سطح های بالاتر نگه داشت.

پس از بازگشت قیمت از سطح حمایت خط روند، یک فرصت خرید دیگر فراهم خواهد شد. حد ضرر برای این معاملات را می توان در زیر خط روند نگه داشت.

استلار

استلار پس از شکستن مثلث متقارن در تاریخ 30 ماه مه، روند صعودی خود را از سر گرفت. هر دو میانگین متحرک حرکت به سمت بالا را آغاز کرده اند و شاخص قدرت نسبی به بالای عدد 60 افزایش یافته است، این نشان می دهد که روندهای صعودی کنترل حرکت را بدست گرفته اند.

بیشتر بخوانید  آیا بیت کوین موفق به شکست سطح مقاومت 10000 دلار می شود؟
استلار
نمودار روزانه قیمت استلار

روندهای نزولی ممکن است با قدرت از سطح 0.076994 دلار دفاع کنند، اما اگر موج خرید بتواند قیمت را به بالای این سطح برساند، روند صعودی ادامه خواهد یافت. هدف اصلی بعد از شکست این مثلث، سطح 0.0875 دلار خواهد بود.

احتمالا دوباره سطح 0.088 مانند یک سطح مقاومت قوی عمل خواهد، چون این ارز رده دوازدهمی سه بار از سطح های نزدیک به این سطح اصلاح شده است (در نمودار فوق به شکل بیضی نشان داده شده اند).

اگر قیمت این آلت کوین از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر خط حمایت کانال صعودی شکسته شود، روند صعودی آن بی اعتبار خواهد شد. شکست به زیر این کانال می تواند به نفع روند نزولی باشد.

نمودار 4 ساعته قیمت استلار

در نمودار 4 ساعته، هر دو میانگین متحرک به سمت بالا حرکت می کنند و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد. این نشان می دهد که روندهای صعودی بر اوضاع تسلط دارند. شکستن سطح 0.076994 احتمالا فرصت های خرید زیادی بوجود خواهد آورد.

بنابراین، معامله گران می توانند در شکست به بالای سطح 0.076994 دلار اقدام به خرید کنند. حد ضرر اولیه را می توان در 0.070 نگه داشت. با حرکت قیمت به سمت سطح های بالاتر می توان حد ضرر را افزایش داد.

اما اگر روندهای نزولی بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 10 ساعته کاهش دهند، امکان کاهش به میانگین متحرک ساده 20 ساعته وجود دارد. اگر این سطح حمایت از بین برود، قیمت احتمالا به خط حمایت مثلث متقارن کاهش خواهد یافت.

مونرو/دلار

قیمت مونرو به سطح مقاومت مهم 68.4175 دلار رسیده است. قبلا قیمت دو بار از نزدیک این سطح اصلاح شده بود ، از این رو، احتمالا این سطح مانند یک سطح قوی مقاومت عمل خواهد کرد.

مونرو
نمودار روزانه قیمت مونرو

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح 68.4175 دلار سوق دهند، سرعت حرکت این ارز رده شانزدهمی جدول افزایش خواهد یافت و می تواند به سطح مقاومت بعدی در 86.2384 دلار برسد.

برعکس، اگر روند قیمت این ارز از سطح فعلی نزولی شود، احتمال کاهش به سطح میانگین متحرک ها و زیر آنها وجود دارد. اگر خریداران برای خرید در این کاهش هجوم بیاورند، قیمت احتمالا به بالای سطح 68.4175 دلار خواهد شکست.

اما اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر این خط روند کاهش دهند، احتمال کاهش به منطقه 51 تا 54 دلار وجود خواهد داشت. کاهش به زیر این منطقه، منجر به شروع یک روند نزولی جدید خواهد شد.

نمودار 4 ساعته قیمت مونرو

اگرچه روندهای صعودی مونرو را به بالای سطح 68.4175 دلار هُل دادند، اما نتوانستند قیمت را در بالای این سطح نگه دارند. این نشان می دهد که روندهای نزولی با قدرت در حال دفاع کردن از این سطح هستند. با این حال مونرو میانگین متحرک ساده 20 ساعته را حفظ کرده و این نشان دهنده ورود خریداران برای خرید در این کاهش قیمت است.

بیشتر بخوانید  3 دلیلی که قیمت بیت کوین می تواند در آستانه یک روند صعودی باشد

هر دو میانگین متحرک در حال حرکت به سمت بالا هستند و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد. این نشان می دهد که کنترل حرکت در اختیار روندهای صعودی است. بنابراین، خریداران می توانند با شکست قیمت به بالای سطح 68.4175 دلار اقدام به خرید کنند و حد ضرر را در سطح 65 دلار نگه دارند.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک 20 بشکند و در زیر آن نگه داشته شود، این حرکت ضعیف خواهد شد. یک شکست به زیر سطح 65 دلار می تواند این جفت را به سمت خط روند بکشاند. بازگشت قیمت از این خط روند می تواند فرصتی برای خرید ایجاد کند.

ترون

ترون سطح مقاومت مهم 0.0167242 را شکست. شکستن این سطح اهمیت ویژه ای دارد ، چون روند های صعودی از29 آوریل تا 9 ماه مه موفق به این کار نشده اند.

ترون
نمودار روزانه قیمت ترون

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت این ارز رده هفدهمی جدول را در بالای سطح 0.0167242 نگه دارند، حرکت به سمت سطح های بالاتر ادامه خواهد یافت. اولین هدف در این روند صعودی سطح 0.0183655 و بعد از آن سطح 0.0213539 دلار خواهد بود.

برعکس، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح 0.0167242 کاهش دهند و در آن جا نگه دارند، احتمال کاهش به خط روند وجود خواهد داشت. بازگشت قیمت از خط روند می تواند منجر به تلاش روندهای صعودی برای از سرگیری حرکت صعودی شود.

شکست به زیر خط روند به نفع روندهای صعودی خواهد بود. اگر این سطح حمایت از بین برود، به احتمال زیاد قیمت به سطح 0.0128935 دلار کاهش خواهد یافت.

نمودار 4 ساعته قیمت ترون

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روندهای صعودی، قیمت را به بالای سطح مقاومت 0.0167242 دلار افزایش داده اند، اما روندهای نزولی برای کاهش قیمت تلاش خواهند کرد و تسلیم نخواهند شد.

در حال حاضر، روندهای نزولی قیمت را به زیر این سطح مقاومت کاهش داده اند. اگر قیمت در زیر سطح 0.0166 دلار نگه داشته شود، احتمال کاهش به میانگین متحرک ها وجود خواهد داشت.

هر دو میانگین متحرک در حال حرکت به سمت بالا هستند و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی منطقه اشباع خرید قرار دارد. این نشان می دهد که کنترل حرکت در اختیار روندهای صعودی است. بنابراین، احتمالا خریداران در زمان کاهش به میانگین متحرک ها اقدام به خرید خواهند کرد. معامله گران احتمالا در سطح 0.0173 دلار خواهند خرید یا در بازگشت قیمت از میانگین متحرک ها خواهند فروخت.

شکسته شدن به زیر میانگین متحرک ها منجر به کاهش به خط روند خواهد شد و این می تواند یک فرصت خرید را فراهم کند. در صورت شکست به زیر خط روند، معامله گران می توانند از ورود به موقعیت های خرید خودداری کنند.

منبع

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن