ارز دیجیتال

رمزارز ملی در راه است!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرگزاری تسنیم، استقبال مردم از رمزارزها از جمله بیت کوین، باعث طراحی طرحی با عنوان «حمایت از استخراج رمزارز و ساماندهی بازار مبادلات داخلی آن» شده است.

بر اساس این طرح که با نظارت کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده است، رمز ارز ملی می‌تواند جایگزین پول نقد در معاملات داخلی شود. این طرح از 4 ماده تشکیل شده است.

بر اساس این طرح 4 ماده‌ای، سازمان‌ها و نهادهای مختلف کشور، درگیر رسیدگی به این موضوع مهم می‌شوند. بخشی از این طرح به شرح زیر است:

بانک مرکزی مرجع تنظیم مقررات مبادلات رمزارزها در داخل کشور است و مکلف است ظرف سه ماه نسبت به ساماندهی بازار داخلی رمزارزها اقدام کند.

وزارت صنعت و معدن و تجارت، کارفرمای صنعت استخراج رمزارزها و مسئول صدور مجوز مزارع استخراج است.

در این طرح مزارع استخراج رمزارز نیز موظف به اعلام و گزارش میزان رمزارز تولیدی خود به بانک مرکزی شده‌اند.

در این طرح وزارت صمت موظف به تولید درآمد ناخالص ملی به 500 میلیون دلار تا پایان سال 1401 شده است.

از دیگر مواردی که می‌توان در این زمینه به آن اشاره کرد، تامین برق مورد نیاز مزارع استخراج توسط دولت است. نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین برق مزارع استخراج، وزارت‌خانه‌های نفت و نیرو را مکلف به تامین برق و گاز مورد نیاز برای برق مصرفی مزارع استخراج کردند.

دولت هزینه تامین برق و گاز مزارع استخراج را نیز به صورت تهاتری دریافت می‌کند.

با وجود تمام ضعف‌ها و نقایصی که این طرح دارد، به نظر می‌رسد که بالاخره چشم اهالی مجلس و دولت به روی مزایای رمزارزها باز شده است و رمزارزها قرار است سهم بیشتری در زندگی ایرانیان داشته باشند.

بیشتر بخوانید  اتریوم به میز معاملاتی رمزارزی گلدمن ساکس اضافه می‌شود!

نوشته رمزارز ملی در راه است! اولین بار در رمزارز نیوز. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن