ارز دیجیتال

تحلیل قیمت طلا و بیت کوین بعد از سویه جدید کرونا!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بعد از خبر مربوط به سویه جدید کرونا و تاثیرات آن بر قیمت روز جمعه، بازارهای مالی مختلف در حال ریکاوری و بازگشت هستند. درنتیجه این امر، قیمت بیت کوین و S&P500 افزایش اما قیمت طلا کاهش یافت! درچنین شرایطی ممکن است برخی افراد به خصوص مخالفان بیت کوین بگویند که این افزایش قیمت طبیعی است و بیت کوین مطابق با چرخه طبیعی خود افزایش قیمت داشته است.

تفسیر این موضوع و فاصله آن با واقعیت و چیزی که در عمل اتفاق افتاده است می‌تواند به شدت در وضعیت آینده بیت کوین و اعتماد افراد به آن به عنوان یک دارایی امن تأثیرگذار باشد. بعد از مواجهه با چنین اتفاقاتی بسیار مهم است که افراد بیت کوین یا سایر دارایی‌ها را یک سرمایه‌گذاری امن می‌دانند یا یک سرمایه‌گذاری پرریسک؟!

برای طرفداران بیت کوین بسیار مهم است که بیت کوین در شرایط بحرانی بعدی رفتاری شبیه به رفتار روز جمعه از خود نشان ندهد و به درستی عمل کند!

رفتار چند روز اخیر می‌تواند به عنوان سرنخی برای تغییر نگرش به حرکات قیمتی در دارایی‌های مختلف به شمار آید! براساس این رفتارها می‌توانیم نتیجه‌گیری کنیم که در شرایط بحرانی بعدی اکثریت مردم چه دیدگاهی نسبت به بیت کوین و سایر دارایی‌ها خواهند داشت؟ یک سرمایه گذاری ایمن یا ریسک‌پذیر؟

اگر افراد بیت کوین را یک سرمایه‌گذاری امن بدانند در شرایط بحرانی بعدی ممکن است ابتدا به دلیل نیاز به نقدینگی دراین شرایط، به فروش دارایی خود اقدام کنند، اما بازگشت و ریکاوری قیمتی به نسبت دیگر دارایی‌ها سریع‌تر اتفاق می‌افتد. اما اگر اغلب افراد بیت کوین را یک سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر بدانند در شرایط مشابه بازگشت قیمتی دیرتر اتفاق می‌افتد و افراد به فروش بیت کوین‌ها و انتقال به دارایی‌های دیگر اقدام می‌کنند.

READ  جک دورسی از مدیریت توییتر کناره‌گیری کرد؛ شروعی تازه برای توسعه بیت کوین؟

اگر شما هم جزو طرفداران بیت کوین و رمزارزها هستید باید امیدوار باشید تا بیت کوین با عملکرد درست در شرایط فعلی بتواند خودش را در دل اغلب افراد به عنوان یک دارایی ایمن جا بدهد!Bitcoin-speculative-or-safe-asset

نوشته تحلیل قیمت طلا و بیت کوین بعد از سویه جدید کرونا! اولین بار در رمزارز نیوز. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا