اخبار اقتصادی جهان

واردات ۸.۵ میلیارد دلار طلا به چین

واردات ۸.۵ میلیارد دلار طلا به چین

مرزهای چین برای واردات طلا به ارزش ۸.۵ میلیارد دلار باز شد.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، چین، بزرگ ترین مصرف کننده طلای جهان، به بانک های داخلی و بین المللی اجازه واردات مقادیر زیادی طلا را داده است. افراد مطلع گفتند که بانک مرکزی این کشور میزان ورود طلا به چین را از طریق سیستم سهمیه بندی که به بانک های تجاری داده می شود، کنترل می کند و معمولاً به اندازه کافی طلا مهیا می کند تا تقاضای محلی را تأمین کند اما گاهی اوقات این جریان را محدود می کند. در هفته های اخیر این تنظیم کننده اجازه ورود مقادیر زیادی شمش را داده است. یکی از بانک های منتقل کننده طلا به چین گفت: ما مدتی سهمیه نداشتیم، اکنون ما طلا را که بیشترین میزان از سال ۲۰۱۹ است، دریافت میکنیم.

منابع گفتند که احتمالاً حدود ۱۵۰ تن طلا به ارزش ۸.۵ میلیارد دلار با قیمت های فعلی حمل می شود. آنها افزودند که شمش می تواند در ماه آوریل یا می حمل شود. عمده واردات طلای چین معمولاً از استرالیا، آفریقای جنوبی و سوئیس انجام می شود. داده های گمرک چین نشان می دهد که از فوریه سال ۲۰۲۰، طلای وارداتی این کشور به طور متوسط ​​ به ارزش حدود ۶۰۰ میلیون دلار در ماه یا تقریباً ۱۰ تن است. در سال ۲۰۱۹ واردات آن حدود ۳.۵ میلیارد دلار در ماه یا تقریباً ۷۵ تن بود. بازگشت چشمگیر به بازار جهانی شمش به دنبال جهش شدید اقتصاد این کشور از نیمه دوم سال گذشته است. تمایل چینی ها برای جواهرات و سکه های طلا بهبود یافته است و از ژانویه قیمت های داخلی بالاتر از نرخ معیار جهانی بوده و این امر واردات شمش را پرسود می کند.

بیشتر بخوانید  عراق به‌دنبال معافیت از توافق کاهش تولیدات اوپک پلاس در سال ۲۰۲۱

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن