اخبار اقتصادی

سلامت و زندگی روزمره کارگران در دوران کرونا، دچار چالش شده است

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» در پیامی به مناسبت هفته کارگر، گفت: امسال دومین سالی است که کارگران در کنار سایر مردم در جدال با شیوع ویروس مهلک کرونا به سر می‌برند. ویروسی که تاثیرات گسترده‌ای بر زندگی کارگران و کسب و کارها داشته است. در شرایط شوک ناشی از کووید ۱۹، نه تنها سلامت جان کارگران و خانواده‌های آنها بلکه زندگی روزمره آنها به شدت دچار چالش و بحران شده است.

وی اضافه کرد: در این شرایط سخت راهی نداریم جز آنکه «همه با هم» متحد، منسجم، هوشمند و امیدوار کنار هم باشیم تا بتوانیم از این تنگناها عبور کنیم و برای کشور، قدرت، امنیت، صلح و رفاه، آرامش و شادی را تضمین کنیم.

وزیر تعاون افزود: حرکت در این مسیر زمانی ممکن است که با اتخاذ سیاست‌های درست، عالمانه، عادلانه و متکی بر گفت و گوی اجتماعی و سه جانبه‌گرایی به گونه‌ای عمل کنیم که کارگران ما امیدوار به آینده و مطمئن از تامین اجتماعی خود با انگیزه و خلاق در عرصه‌های تولید و کسب و کار مشغول به کار باشند و این همان، چارچوبی بوده که به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره تلاش کرده‌ام به آن پایبند و متعهد باشم.

وی تاکید کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت و صیانت از کسب و کارها، حفظ امنیت شغلی کارگران و جلوگیری از ریزش نیروی کار بنگاه‌های اقتصادی، سیاست‌هایی را تدوین و در حد تصویب ستاد ملی کرونا اجرایی کرده و ضروری است در هفته کارگر ابعاد مختلف آن را در فضای عمومی به گفت و گو بگذاریم. به ویژه فرایند مذاکرات سه‌جانبه و فشرده شورای عالی کار که به اجماع تاریخی و سرنوشت ساز افزایش ۳۹ درصدی برای حداقل دستمزد منجر شد می‌تواند به عنوان یک الگوی موفق برای تصمیم‌گیری در سایر موارد واکاوی شود.

READ  مرکز آمار مرجع رسمی تهیه و اعلام آمار رشد اقتصادی و تورم است

شریعتمداری گفت: امروز در مقطعی از تاریخ انقلاب اسلامی هستیم که باید کرامت و شأن انسانی کارگران شریف و دست اندرکاران جبهه تولید بیش از همیشه مورد حمایت قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، ۵ تا ۱۱ اردیبهشت ماه در تقویم کشور به نام هفته کارگر نام‌گذاری شده است. با شیوع همه گیری کرونا برنامه‌های این هفته به صورت مجازی برگزار می‌شود.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا