اخبار اقتصادیاخبار اقتصادی ایران

رشد 22 هزار واحدی شاخص، در روز اصلاح بورس

رشد ۲۲ هزار واحدی شاخص، در روز اصلاح بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۲هزار و ۹۰۲هزار واحدی، به ارتفاع ۲۲ هزار واحد صعود کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 10میلیارد و 87میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 14هزار و 333میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 623 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 22هزار و 902واحدی در ارتفاع 979هزار و 103واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های گروه مپنا، خدمات انفورماتیک و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 6092واحد، کل (هموزن) 2058واحد، قیمت (هموزن) 1366واحد، آزاد شناور 27127واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب 19811و 33635واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3 میلیارد و 453میلیون ورقه به‌ارزش 6630میلیارد تومان در 843هزار نوبت، شاخص فرابورس(آیفکس) 141واحد رشد کرد و در ارتفاع 11هزار و 226واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، صنایع ماشین‌های اداری ایران و پتروشیمی غدیر بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

بیشتر بخوانید  تجربه ندارید از راه های مستقیم وارد بورس نشوید

شاخص بورس برای فتح ارتفاع یک میلیون واحد آماده شدشاخص بورس قله 900هزار واحدی را هم فتح کرد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن