اخبار اقتصادی

رشد سرمایه گذاری چین در خارج از کشور

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از رادیو بین المللی چین، در این میان، سرمایه گذاری و همکاری با کشورهای کمربند و جاده به طور پایدار افزایش یافته است به طوری که سرمایه گذاری مستقیم غیرمالی چین در کشورهای مسیر کمربند و جاده به چهار میلیارد و ۴۲۰ میلیون دلار رسیده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۵.۲ درصد افزایش یافته است.

سرمایه گذاری چین در کشورهای عضو کمربند و جاده ۱۷.۸ درصد میزان کل این دوره را شامل می شود که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۰.۵ درصد افزیش یافته است.

مبلغ قرارداد پروژه های تازه امضاء شده با کشورهای کمربند و جاده ۳۱ میلیارد و ۳۴۰ میلیون دلار و مجموع تجارت انجام شده ۱۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار است که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۹.۴ و ۱۲.۴ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، از نظر جریان سرمایه گذاری، سرعت رشد سرمایه گذاری در زمینه هایی از جمله تولید و انتقال اطلاعات سریعتر است.

در سه ماهه اول ۲۰۲۱، سرمایه گذاری در صنعت تولید ۳.۸۴ میلیارد دلار بود که رشد سالانه ۱۷.۸ درصدی را نشان می دهد؛ سرمایه گذاری در صنعت انتقال اطلاعات هم ۱.۶۲ میلیارد دلار بود که سالانه ۲۰.۹ درصد افزایش داشته است.

منبع : ایرنا

READ  ۱۵ معدن در چهارمحال و بختیاری فعال می‌شود
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا