اخبار اقتصادیاخبار اقتصادی ایران

تولید پایلوت بذور هیبرید گوجه فرنگی و فلفل در کشور

تولید پایلوت بذور هیبرید گوجه فرنگی و فلفل در کشور

رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور گفت: تولید بذور هیبرید گوجه فرنگی و فلفل در دو شهر جیرفت و کرج به صورت پایلوت انجام شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شکرالله حاجی‌‌وند در جلسه ویدیو کنفرانس این معاونت با مدیران استانی اظهار کرد: هسته های اولیه 37 رقم از محصولات باغی تولید شده که به اسکرین هاوس منتقل می‌شود تا طی یک برنامه وارد ارقام تجاری دنیا شود.

وی افزود: با حمایت مهندس طهماسبی 140 رقم از محصولات باغی را در سال گذشته به شرکت‌های کشت بافت و چهار رقم از گردوهای معرفی شده و دو رقم عناب را هم به بخش خصوصی واگذار کردیم.

رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور با اشاره به این که 51 رقم جدید محصولات باغی تاکنون معرفی شده است، خاطرنشان کرد: یک تفاهم‌نامه با دفاتر میوه‌های سردسیری و گرمسیری منعقد شده است تا 14 رقم مرکبات و میوه‌های گرمسیری به استان ها برای تکثیر ارسال شود.

وزیر جهاد کشاورزی: انحصار در بخش کشاورزی باید رفع شودصادرات محصولات کشاورزی ایران به کویت از سر گرفته شد

حاجی‌‌وند با اشاره به استفاده از آب سبز و گیاهان کم آب بر برای سال 99 اذعان کرد: احداث باغات کم آب‌بر در مناطق پایلوت پیشنهادی استان‌ها در دستور کار ما قرار دارد.

وی در ادامه بر ضرورت تشکیل یک تیم مطالعاتی برای تغییر اقلیم و مخاطرات طبیعی تاکید کرد.

رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور با اشاره به تولید بذر سبزی و صیفی تصریح کرد: در زمینه بذور سبزی و صیفی که از طرح های جهش تولید محسوب می‌شود، موسسه تحقیقات علوم باغبانی از سال های قبل کار را شروع کرده و برنامه‌ریزی‌های آن را برای رسیدن به بذر هیبرید گوجه فرنگی و فلفل انجام داده است و تولید آن در دو شهر جیرفت و کرج به صورت پایلوت انجام شده است.

بیشتر بخوانید  بازگشت تقاضای نفت به 100 میلیون بشکه در روز یک سال دیگر

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن