اخبار اقتصادی جهان

توافق صندوق بین‌المللی پول با اکوآدور برای وام ۶.۵ میلیارد دلاری

به منظور مقابله با کرونا و ریزش قیمت نفت؛

توافق صندوق بین‌المللی پول با اکوآدور برای وام ۶.۵ میلیارد دلاری

صندوق بین المللی پول برای اعطای وام ۶.۵ میلیارد دلاری به اکوآدور به منظور کمک به این کشور برای مقابله با شوک دوگانه نشی از پاندمی کرونا و ریزش قیمت نفت، با این کشور به توافق رسید.

به گزارش ایبِنا از ای‌اف‌پی، صندوق بین المللی پول اعلام کرد که موافقت با اعطای این تسهیلات ۲۷ ماهه به دنبال مذاکرات مجدد و موفقیت‌آمیز اکوآدور با سهامداران داخلی بوده و مکمل وام اضطراری ۶۴۳ میلیون دلاری است که این نهاد مستقر در واشنگتن در ماه مه برای کیتو فراهم آورد.

البته این وام باید به تایید هیات مدیره صندوق برسد. «سیدا اونر» فرستاده ارشد صندوق و هدایت کننده مذاکرات مجازی با مقامات اکوآدوری در یک ماه گذشته، گفت: اقتصاد شکننده اکوآدور، با شوک‌های بیشتری همچون پاندمی کووید-۱۹ و افت شدید قیمت نفت تلاقی کرده و ضربه بیشتری خورده است؛ موضوعی که انتظار می‌رود موجب افت بی‌سابقه فعالیت اقتصادی شود.

وی افزود: انتظار می‌رود اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۰ به اندازه ۱۱ درصد کوچک شده و بسیاری از مردم اکوآدور را به فقر بکشاند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن