اخبار بورس

تقویت ۲۶۵۱۶ واحدی شاخص کل بورس

تقویت ۲۶۵۱۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶۵۱۶ واحدی معادل ۲.۱۷ درصد به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۹۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۹۹ واحدی به رقم ۱۵ هزار و ۹۹۴ واحد رسید

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶۵۱۶ واحدی معادل ۲.۱۷ درصد به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۹۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۹۹ واحدی به رقم ۱۵ هزار و ۹۹۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته (شنبه بیست و چهارم آبان ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۶۹۳۴ واحدی معادل ۲.۱۷ درصد به رقم ۳۲۶ هزار و ۲۷۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۴۵۲۳ واحدی معادل ۱.۲۴ درصد، عدد ۳۶۹ هزار و ۵۲۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۹۶۲ واحدی به رقم ۲۴۲ هزار و ۱۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۶۵۸۵ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۸۶ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۳۸۱۰ واحد افزایش به رقم ۸۶۱ هزار و ۴۳۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۶۳۷۲ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۲۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، خودرو، کگل، وبملت، کچاد، پارس و شتران با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی ومعادن، فارس، فاذر، رانفور، ثشاهد، واتی و امید تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

بیشتر بخوانید  "باران" بر تابلوی فرابورس نشست

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۵ هزار و ۴۹ میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۳۰ هزار و ۶۸۷ نوبت معامله و به ارزش ۶۱ هزار و ۹۴۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد بکاب (صنایع‌جوشکاب‌یزد) با ۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای کاما، فخوز، قزوین، بترانس بود. همچنین نماد معاملاتی فاذر (صنایع‌ آذرآب) با ۲۳.۰۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای ومعادن، غنوش، کحافظ، ثشرق، کماسه بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می دهد که نمادهای معاملاتی ثشاهد، ونیرو، سیتا، غزر، آبادا، امین، ومعادن و ثبهساز به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی خساپا، فملی، خودرو، کاما، بترانس و فولاد با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی وملی، کسعدی، خکمک، کفپارس، تپمپی، فمراد، بیشترین حجم عرضه را داشتند.

امروز بیشترین بازدهی متعلق به گروه مخابرات/ تولید محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری و کمترین بازدهی متعلق به گروه منسوجات بود.

نوسان نماگر صنایع

معاملات بازار سرمایه در اولین روز هفته، شاخص صنایع اطلاعات و ارتباطات، حمل و نقل، فلزات اساسی، بانکها و محصولات کاغذ با افزایش و شاخص صنایع وسایل ارتباطی و سایر معادن با کاهش مواجه شدند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن