اخبار بورس

تقویت ۲۶۵۱۶ واحدی شاخص کل بورس

تقویت ۲۶۵۱۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶۵۱۶ واحدی معادل ۲.۱۷ درصد به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۹۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۹۹ واحدی به رقم ۱۵ هزار و ۹۹۴ واحد رسید

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶۵۱۶ واحدی معادل ۲.۱۷ درصد به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۹۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۹۹ واحدی به رقم ۱۵ هزار و ۹۹۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته (شنبه بیست و چهارم آبان ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۶۹۳۴ واحدی معادل ۲.۱۷ درصد به رقم ۳۲۶ هزار و ۲۷۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۴۵۲۳ واحدی معادل ۱.۲۴ درصد، عدد ۳۶۹ هزار و ۵۲۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۹۶۲ واحدی به رقم ۲۴۲ هزار و ۱۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۶۵۸۵ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۸۶ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۳۸۱۰ واحد افزایش به رقم ۸۶۱ هزار و ۴۳۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۶۳۷۲ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۲۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، خودرو، کگل، وبملت، کچاد، پارس و شتران با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی ومعادن، فارس، فاذر، رانفور، ثشاهد، واتی و امید تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

بیشتر بخوانید  نقش مثبت بورس در تحقق شعار سال ۱۴۰۰

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۵ هزار و ۴۹ میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۳۰ هزار و ۶۸۷ نوبت معامله و به ارزش ۶۱ هزار و ۹۴۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد بکاب (صنایع‌جوشکاب‌یزد) با ۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای کاما، فخوز، قزوین، بترانس بود. همچنین نماد معاملاتی فاذر (صنایع‌ آذرآب) با ۲۳.۰۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای ومعادن، غنوش، کحافظ، ثشرق، کماسه بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می دهد که نمادهای معاملاتی ثشاهد، ونیرو، سیتا، غزر، آبادا، امین، ومعادن و ثبهساز به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی خساپا، فملی، خودرو، کاما، بترانس و فولاد با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی وملی، کسعدی، خکمک، کفپارس، تپمپی، فمراد، بیشترین حجم عرضه را داشتند.

امروز بیشترین بازدهی متعلق به گروه مخابرات/ تولید محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری و کمترین بازدهی متعلق به گروه منسوجات بود.

نوسان نماگر صنایع

معاملات بازار سرمایه در اولین روز هفته، شاخص صنایع اطلاعات و ارتباطات، حمل و نقل، فلزات اساسی، بانکها و محصولات کاغذ با افزایش و شاخص صنایع وسایل ارتباطی و سایر معادن با کاهش مواجه شدند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن