اخبار اقتصادیاخبار اقتصادی ایران

تجربه ندارید از راه های مستقیم وارد بورس نشوید

تجربه ندارید از راه های مستقیم وارد بورس نشوید

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: داشتن تجربه، شرط اصلی ورود مستقیم به بورس است و کسانی که حداقل ۳ سال تجربه بورسی ندارند از راه های غیرمستقیم وارد این بازار شوند.

– اخبار اقتصادی –

یک کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم از مردم خواست از ورود مستقیم به بورس خودداری کنند و سرمایه‌گذاری مستقیم در این بازار انجام ندهند.
سیدحمید میرمعینی بر این باور است که برای ورود مستقیم به بازار سرمایه و خرید سهام، 3 سال تجربه بورسی لازم است و کسانی که دارای این تجربه نیستند بهتر است مستقیماً وارد بازار سهام نشوند.
میرمعینی در این‌باره اضافه می‌کند هر شخص حقیقی متقاضی ورود به بورس در این 3سال می‌تواند دوره‌های مختلف آموزشی را بگذراند، سابقه معاملات را ببیند و اثر فاکتورها را در دوره‌های مختلف بر بازار سرمایه تجربه کند.
او ادامه می‌دهد هیچکس نمی‌تواند در کوتاه‌مدت نوسانات بورس را ارزیابی کرده و تجربه کسب کند چراکه مسائل مختلف داخلی و بین‌المللی در زمان‌های مختلف بر این بازار اثر می‌گذارند و باعث رونق و رکود آن می‌شوند بنابراین تا کسی این اثرات را نبیند نمی‌تواند تحلیل درستی داشته باشد و میزان زیان و سود روی قیمت‌های سهامی که می‌خرد، ارزیابی کند.
این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که باتوجه به سیل تازه‌واردان به بازار سرمایه، آنها بهتر است از چه مسیری سرمایه خود را وارد این بازار کنند؟، می‌گوید: در این شرایط صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های سبدگردان و شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری، سه گزینه مناسب برای ورود و سرمایه‌گذاری در بورس هستند چراکه می‌توانند با مشاوره و راهنمایی‌های حرفه‌ای به مردم کمک کنند.
او از شهروندان می‌خواهد در این راه از شرکت‌هایی که دارای بنیاد قوی هستند، استفاده کنند.
میرمعینی تصریح می‌کند اگر قیمت‌ها ‌منصفانه و توجیه‌پذیر بود و اگر شاخص‌ها از قیمت‌های بورس پشتیبانی می‌کرد، می‌توانست بازار بورس برای سرمایه‌گذاری و اقتصاد کشور جذاب باشد اما اینگونه نیست چرا که نسبت آسیب‌پذیری افراد را بالا برده و هم‌اکنون سهامدار نمی‌تواند هر سهم را با هر قیمتی بخرد و یا با هر قیمتی که بخواهد، بفروشد.
او با اشاره به رفتارهای توده‌وار در بازار سرمایه که موجب افزایش قیمت سهام و تداوم این رشد قیمت‌ها شده، خاطر نشان می‌کند که در حال حاضر حجم و دامنه نوسان بسیار وسیع است به‌طوریکه قدرت هرگونه تحلیلی را از بین برده است.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید  سقوط بازار سهام عربستان درپی رکود ناشی از کرونا و کاهش قیمت نفت

منبع : تسنیم نیوز

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن