اخبار اقتصادی

بهای نفت با گزارش‌های چین و آمریکا بالا رفت

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، امروز جمعه قراردادهای مدت دار نفت برنت تحویل در ماه جولای به قیمت ۶۸ دلار و ۴۰ سنت در هر بشکه و با افزایشی ۳۱ سنتی معادل ۵ صدم درصد مبادله شد در حالی که نفت خام وست تگزاس مدیترانه تحویل در ماه ژوئن ۲۹ سنت معادل ۵ صدم درصد افزایش یافت و به ۶۵ دلار در هر بشکه رسید.

نفت برنت و وست تگزاس اینترمدییت در مسیر دومین رشد هفتگی متوالی قرار گرفتند امری که زمینه را برای افزایش تقاضای سوخت ها به دنبال تحرکات حاکی از بهبود اوضاع در اروپا و امریکا فراهم می کند؛ مانند از سرگیری فعالیت های کرخانجات و واکسیناسیون گسترده ضد کرونا.

همچنین اجازه سفرهای تابستانه نیز عاملی برای افزایش مصرف بنزین خودروها و هواپیماها و در نتیجه، افزایش تقاضا و قیمت نفت و مشتقات آن است.

اما یکی از عوامل اصلی افزایش بهای نفت، گزارش های چین درباره رشد صادرات این کشور به نحوی غیر قابل انتظار طی ماه آوریل بود. همچنین ارزیابی ها حاکی از افزایش قابل ملاحظه فعالیت بخش های خدماتی چین است.

در آمریکا نیز به عنوان بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان، درخواست های کمک هزینه های بیکاری کاهش یافت که نشان دهنده شکوفایی در بازار کار و اقتصاد است.

اینها نشانه های مثبتی است که افزایش تقاضا و قیمت نفت را در پی داشت اما در عین حال، افزایش میزان ابتلاها به ویروس کرونا در هند که یکی دیگر از بزرگترین مصرف کنندگان است، بر بازار نفت فشار آورد.

منبع : ایرنا

READ  انتخابات، شب قدر سیاست
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا