اخبار بورس

امید به آینده بهتر بورس افزایش یافته است

امید به آینده بهتر بورس افزایش یافته است

به گزارش ایرنا،در چند ماه اخیر وضعیت بازار سهام دچار نوسان مستمر بود . شاخص بورس از ابتدای سال جاری وارد مدار صعود شد و تا نیمه مرداد به بالای ۲ میلیون واحد رسید. از آن زمان شاخص بورس وارد اصلاح شد تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد. امابا توجه به فاکتورهای مثبت داخلی و بین المللی از هفته گذشته بورس صعودی شد و انتظار می رود این روند صعودی ادامه‌دار باشد.

با توجه به اینکه این بازار شاهد حضور سرمایه های مردمی بوده ، اداره کل پژوهش و بررسی های خبری ایرنا با برگزاری یک نظرسنجی آنلاین نظرات مخاطبان و فعالان این عرصه را در مورد آینده این بازار جویا شد.

افکارسنجی آنلاین در این زمینه در روزهای ۲۷ آبان تا ۴ آذر ماه جاری بر روی تارنمای ایرنا قرار گرفت و قریب به پنج هزار نفر در این افکارسنجی مشارکت کردند.

در این نظرسنجی چهار سوال ؛ به نظر شما آیا شاخص بورس در ماههای آینده بهتر می شود، در صورتی که در بورس سرمایه گذاری کردید در حال حاضر انجام چه کاری را بهتر می دانید ، به افرادی که وارد بورس می شوند توصیه می کنید از کدام گروه مشورت بگیرند و در نهایت به نظر شما کدام بازیگران در بهبود شاخص بورس نقش موثرتری دارند ؛ مطرح شد.

نتایج بخشی از این افکارسنجی آنلاین براین موضوع تاکید داشت که ۵۴.۴ درصد مخاطبان ایرنا بیان کردند که در ماه های آینده شاخص بورس بهتر خواهد شد و ۴۵.۶ درصد نیز می گویند این گونه نخواهد شد .

بیشتر بخوانید  شاخص بورس ۴۰۷۱۹ واحد رشد کرد

در این رویکرد پژوهشی از مخاطبان پرسش شد که در صورت سرمایه گذاری در بورس چه اقدامی را در حال حاضر مناسب می دانند ؟ که ۵۳.۵ درصد پاسخ دادند برای فروش تا افزایش شاخص ها صبر می کنند ، ۲۴.۴ درصد از شرکت کنندگان دراین نظرسنجی گفتند فقط در شرایط اضطرار سهام خود را می فروشند و ۲۲.۱ درصد مابقی اظهار کردند که تلاش می کنند هرچه زودتر سهام خود را بفروشند .

طبق نتایج به دست آمده ۶۰ درصد از مخاطبان در پاسخ به سوال "به افرادی که وارد بورس می شوند توصیه می کنید از کدام گروه مشورت بگیرند" کارشناسان و کارگزاران بورس را بهترین مشاوران این عرصه معرفی کردند . اقدام با ارزیابی و تشخیص فردی با ۲۳.۶ درصد ، آشنایان و دوستان مورد اعتماد با ۱۳.۱ درصد و رسانه ها با ۳.۴ درصد در مراتب بعدی پاسخ های مخاطبان بودند .

بخش دیگری از نتایج همچنین نشان داد: ۴۸.۷ درصد مخاطبان نقش و «مداخله دولت» و ۳۲.۵ درصد نیز « سهامداران حقوقی » را در بهبود شاخص بورس موثر دانستند . به نظر شرکت کنندگان در این نظرسنجی برخط «سهامداران حقیقی» ۱۸.۸ درصد در بهبود شاخص بورس می توانند نقش داشته باشند .

سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به منظور اطلاع‌رسانی و کسب آرای عمومی در مورد موضوع‌ها و مسائل مختلف جامعه برای نخستین‌بار از روز ۲۹ مهرماه برنامه «افکارسنجی» آنلاین را در تارنمای اصلی خود راه‌اندازی کرده است.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن