آموزش بورس

آیا با داشتن اطلاعات کم میتوان در بورس به سود رسید؟

من همیشه می‌گویم در بورس علم ناقص بدتر از بی علمی است و این که شما کم بدانید خیلی بدتر از این است که اصلا ندانید و کسی که نداند تکلیفش مشخص است و می‌گوید من نمی‌دانم و به سراغ مشاور، سرمایه گذاری غیر مستقیم و صندوق‌های سرمایه گذاری می‌رود.

کسی که علمش ناقص است و بورس را کم می‌داند، فکر می‌کند که با آن علم می‌تواند در بازار سود کند که برای سود در بازار بورس نیاز به علم کامل است و علم کامل هم با تجربه و آموزش بدست می‌آید.

توصیه من برای افرادی که قصد دارند فعالیت کنند این است که اگر می‌خواهید فعالیت کنید، اگر حتی علمتان ناقص است و اگر اطلاعاتتان کامل است و اگر یک تحلیلی را سطحی می‌دانید و یا اگر بخشی از آموزش را دیدید و بخشی را ندیدید، اشکالی ندارد فعالیتتان را با عدد کمی شروع کنید و با از دست دادن ۲۰ یا ۳۰ درصد از آن پول برایتان مهم نیست.

من در همایش گاها انتهای همایش افراد می‌آیند، می‌گویند من خانه‌ام را فروختم و ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیون در بورس گذاشتم و الان ۱۵۰ میلیون تومان برایم مانده است و خب به آن‌ها می‌گویم خب آموزش دیده بودید؟

می‌گویند نه آن دورانی که بورس رفته بود بالا، من پولم را وارد بورس کردم و اشتباه پشت اشتباه این اعداد را از دست دادم و سپس گفتم خب شما نه آموزش دیدید و نه کنترل ریسک کردید که این امر کاملا طبیعی در بورس است.

اگر این شخص با سرمایه کم شروع می‌کرد لطمه کمی به زندگیش وارد می‌شد پس در نتیجه با سرمایه کمی شروع کنید و وقتی که به خودتان مسلط شدید و در واقع تسلط را کی تعریف می‌کنید؟

READ  از سقراط تا ساتوشی، درد‌های مشترک و ایده‌های رهایی‌بخش

زمانی که من حتی در بازار نزولی و یا زمانی که من حتی در بازاری رکود دارد و رونق ندارد بتوانم سود کسب کنم و سرمایه‌ام را حفظ کنم باید بگویم تسلط دارم و خیلی‌ها می‌آیند وارد بورس می‌شوند و بازار زمانی که مثبت است سرمایه سنگینی می‌آورند و زمانی که بازار بخش منفی خودش را نشان می‌دهد، بخش بزرگی از سرمایه‌شان را از دست می‌دهند.

تسلط را من اینگونه تعریف می‌کنم، هر زمانی که شما در زمان بازار منفی و یا بازار نزولی، بازاری که رکود دارد توانستید سرمایه‌تان را حفظ کنید یا از دست ندهید و این نشان می‌دهد که شما تسلط دارید و آن وقت است که باید به خودتان بگویید که نیاز به این دارید که سرمایه بیشتری را وارد بورس کنید.

نوشته آیا با داشتن اطلاعات کم میتوان در بورس به سود رسید؟ اولین بار در خانه سرمایه. پدیدار شد.

منبع

برچسب ها
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا