کد خبر : 212620
تاریخ انتشار : جمعه 26 آبان 1402 - 11:35
دیدگاه‌ها برای گزارش “آهن باکس” در مورد آینده قیمت میلگرد بسته هستند

گزارش “آهن باکس” در مورد آینده قیمت میلگرد

گزارش “آهن باکس” در مورد آینده قیمت میلگرد

طبق اعلام کارشناسان فروش در شرکت فرداد تجارت آهن اسپادانا، پیش بینی آینده قیمت میلگرد برای فعالین صنایع مختلف دغدغه مشترکی بوده و حجم بالایی از تماس ها با دفتر این شرکت بازرگانی در خصوص این موضوع می باشد. به همین دلیل از کارشناسان مجموعه خواستیم تا با شناختی که از بازار اهن دارند، یک

طبق اعلام کارشناسان فروش در شرکت فرداد تجارت آهن اسپادانا، پیش بینی آینده قیمت میلگرد برای فعالین صنایع مختلف دغدغه مشترکی بوده و حجم بالایی از تماس ها با دفتر این شرکت بازرگانی در خصوص این موضوع می باشد.

به همین دلیل از کارشناسان مجموعه خواستیم تا با شناختی که از بازار اهن دارند، یک پیش بینی نزدیک به واقعیت از قیمت میلگرد را تهیه و در سایت آهن باکس منتشر نمایند.

سایت آهن باکس متعلق به شرکت “فرداد تجارت آهن اسپادانا” می باشد که از سال 1397 قیمت انواع اهن آلات و محصولات فولادی را به صورت آنلاین منتشر می کند.

در این مطلب به پیش بینی قیمت میلگرد برگرفته از مطلب مربوطه در سایت این شرکت بازرگانی آهن فروشی خواهیم پرداخت تا نسبت به روند و حرکت قیمتی این مقطع فولادی در آینده بازار تا حدودی آگاه شویم.

لازم به ذکر است این مطلب به اندازه ای جامع است که سایت خبر آنلاین، خلاصه ای از آن را با مخاطبین خود به اشتراک گذاشته و به دلیل جذابیت موضوع، در صدر نتایج جستجو قرار دارد.

کارخانه های تولید کننده میلگرد در ایران

در کشورمان بیش از 50 کارخانه در حال تولید انواع سایز میلگرد آجدار و ساده با آنالیزهای A1,A2,A3,A4 هستند که در تمامی نقاط ایران شاهد احداث چنین کارخانه هایی هستیم.

در بین این تعداد تولید کننده، برندهایی هستند که سازندگان و مصرف کنندگان آن در صنعت عمران، تمایل بیشتری برای استفاده از آن ها در پروژه های خود دارند که در ادامه بصورت لیست وار به آن ها اشاره می کنیم:

 • میلگرد اصفهان محصول کارخانه ذوب آهن
 • انواع سایز میلگرد زاگرس شهرکرد
 • مقاطع فولادی کارخانه خلیج فارس اهواز
 • اهن آلات کارخانه ذوب و نورد کرمان
 • محصولات آهنی کارخانه ابرکوه فولاد سرمد یزد

و ده ها کارخانه دیگر در شهرهای مختلف کشور که البته محصولات تمامی این کارخانجات مورد تقاضا بوده و هر کدام به نوبه خود سهمی از بازار این دست از محصولات را در اختیار دارند.

در این بین میلگرد اصفهان که در کارخانه ذوب آهن به تولید می رسد، دارای بالا ترین کیفیت موجود بوده و دلیل این موضوع اعمال تمامی استانداردهای بین المللی و همچنین داخلی مانند استاندارد 3132 قانون مقررات ملی ساختمان ایران می باشد.

سایت آهن باکس متعلق به شرکت فرداد تجارت آهن اسپادانا به صورت روزانه و لحظه ای جداول آنلاین قیمت میلگرد همه کارخانجات را منتشر و به روز رسانی می کند.

همچنین این شرکت، انواع سایز میلگرد برندهای متنوعی را به صورت اعتباری اقساطی با چک معتبر در قالب وام برای فروش به افراد حقیقی و حقوقی عرضه می کند.

سایزهای پر مصرف در کشور

میلگردها سایزهای مختلفی دارند که بسته به کاربردشان مورد استفاده قرار می گیرند. در ایران پروژه های عمرانی ساختمانی عمدتا از سایزهای میلگرد سایز 8؛ 12؛ 14؛ 16؛ 18؛ 20 و 22 استفاده می کنند.

روی بدنه هر شاخه میلگرد که در بندیل ها بسته بندی می شوند، علامت اختصاری که به نوعی شناسنامه برند محصول می باشد و با حروفی که نشان دهنده روش تولید است حک شده که خریدار بتواند از اصالت سایز میلگرد خریداری شده اطمینان حاصل نماید.

طبق اعلام روابط عمومی شرکت فرداد تجارت آهن اسپادانا و سایت آهن باکس (Ahanbox)، کارشناسان فروش میلگرد در این شرکت در ساعات کاری مجموعه به خریدارانی که نیاز به مشاوره قبل از خرید دارند، به صورت رایگان مشاوره تخصصی ارائه می دهند.

عوامل موثر بر قیمت میلگرد

تا اینجا با کارخانجات برتر ایران و انواع سایز میلگرد آشنا شدیم، این آگاهی به ما در پیش بینی آینده قیمت میلگرد کمک بسزایی نموده و با بررسی عوامل موثر بر قیمت میلگرد می توانیم تا حدودی نحوه حرکت قیمت این محصول در آینده را پیشگویی نماییم.

در تولید آهن آلات ساختمانی و صنعتی سبک و سنگین که میلگرد هم جزوی از آنهاست، نیاز به مواد اولیه ای دارند. یکی از این مواد اولیه سنگ آهن می باشد.

نرخ جهانی سنگ آهن

سنگ آهن در کشورهای مختلفی منجمله ایران به تولید می رسد اما این حجم از تولید پاسخگوی نیاز کارخانجاتمان نبوده و نیاز به واردات این ماده اولیه از تولید کنندگان بزرگ آن در سطح جهان می باشد.

کشور استرالیا بزرگ ترین تولید کننده سنگ آهن است و به تبع این موضوع بازیگر اصلی در تعیین نرخ جهانی این محصول می باشد و در بورس های بین المللی حرف های زیادی برای گفتن دارد.

سنگ آهن در بورس های جهانی با نماد Iron Ore و در ادامه نمادی از کشور مبداء و درصد خلوص محصول عرضه می شود. برای مثال در نرم افزار TradingView که مناسب تحلیل Technical می باشد، می توان انواع نرخ سنگ آهن را مشاهده نمود.

قیمت این ماده اولیه و نوسانات آن در سطح بین المللی، تاثیر مستقیم بر آینده قیمت میلگرد در ایران دارد به گونه ای که بسیاری از تحلیل گران با پیش بینی روند قیمتی آن می توانند نرخ آینده این مقطع فولادی را حدس بزنند.

قیمت جهانی تختال

از دیگر عوامل موثر بر قیمت میلگرد، نرخ جهانی تختال است. این ماده اولیه نیز در تولید میلگرد به وفور مورد استفاده قرار میگیرد. کارخانه های تولید کننده در ایران برای دستیابی به این محصول آن را از سایر کشورها وارد نموده و در خط تولید بکار می برند.

نرخ جهانی تختال در کنار قیمت سنگ آهن می توانند تا حد بسیار زیادی تعیین کننده آینده قیمت میلگرد در کشورمان باشند که به همین دلیل است که تحلیل گران همواره توجه ویژه ای به نرخ این دو ماده اولیه دارند.

سایر موارد اثر گذار

اما در کنار این دو مورد، موارد دیگری هم هستند که از داخل کشور بر انواع بازار چه فولاد و چه سایر محصولات تخصصی و مادر تخصصی تاثیر می گذارند.

 • قیمت روز ارزهای رایج مانند دلار؛ یورو و درهم امارت
 • تصمیمات سیاسی و غیر سیاسی سران کشور
 • قوانین و سیاست های داخلی کارخانجات تولید کننده میلگرد
 • سخنان افراد تاثیر گذار در صنعت فولاد

بخشی از سایر عوامل بوده و تاثیر بسزایی بر روند نرخ میلگرد در هفته ها و ماه های آتی خواهند داشت.

پیش بینی آهن باکس از قیمت میلگرد

به گفته عبدالرسول امیریوسفی مدیرعامل شرکت فرداد تجارت آهن اسپادانا و مالک برند آهن باکس در مورد آینده نرخ این محصول حساس و استراتژیک فولادی، نمی توان آینده قیمت میلگرد را به صورت دقیق پیش بینی کرد.

برای مثال ما در ماه های گذشته انتظار داشتیم قیمت انواع سایز میلگرد رو به افزایش برود و طبق الگوی رفتاری بازار، شاهد افزایش تقاضا در فصول منتهی به پایان سال باشیم. اما واقعیت تفاوت بسیاری با پیش بینی ها داشت.

ایشان اضافه کردند که تمامی پیش بینی ها در بازار آهن غیر قابل استناد بوده و پیشنهاد می کنم شرکت ها و افرادی که نیاز به این محصول دارند، در زمان نیاز اقدام به خرید تناژ مورد نظر خود نمایند.

امیریوسفی خاطر نشان کرد با توجه به تورم موجود در کشور و روند سعودی متداوم این شاخص اقتصادی، مانع از حصول ضرر و زیان به خریداران می گردد و در گذشت زمان به این نتیجه می رسیم که بهترین اقدام، خرید در زمان نیاز می باشد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.