دیگر رسانه ها

3 نکته در مورد خرید سنگ تراورتن

3 نکته در مورد خرید سنگ تراورتن

در میان انواع مصالح و متریال هایی که در ساخت و پیاده سازی نمای داخلی و خارجی ساختمان مورد بهره گیری قرار می گیرند، سنگ تراورتن بیشترین طرفدار را در بین معمار و پیمانکاران  دارد. در واقع ایران به دلیل منابع غنی و بسیار متنوعی که از سنگ ساختمانی داراست، دست طراحان و معماران را برای طراحی و اجرا نما های مختلف و متفاوت بسیار باز گذاشته و همین امر افراد را بیشتر به سمت استفاده از سنگ تراورتن سوق می دهد. به طور کلی برای خرید سنگ تراورتن چندین نکته را باید در نظر داشته باشیم که شامل : ( رنگ و طرح – شکل و اندازه – قطر و ابعاد – کاربری سنگ – قیمت سنگ – جذب آب – تخلخل و ….. می باشد .

اما 3 مورد ( کاربرد – معادن    – تخلخل  سنگ – رنگ سنگ تراورتن  در این میان از اهمیت خاصی برخوردار هستند که بصورت کلی در ادامه به آن می پردازیم:

سنگ تراورتن یکی از بهترین انتخاب های شما می تواند برای نمای ساختمانتان باشد. علت این موضوع نیز ویژگی های منحصر به فرد این سنگ ها همچون مقاومت بالا در برابر عوامل جوی، تنوع در رنگبندی، مقاومت فشاری مناسب و چسبندگی کافیست. در حقیقت تراورتن ها به سبب خلل و خرجی که در سطح خودشان دارند ملات را به خوبی جذب کرده و کاملا به بدنه می چسبند. این موضوع سبب می شود تا بتوان از انواع این سنگ ها بدون نگرانی در نماهای مرتفع و بلند بهره گیری نمود.

یکی دیگر از مواردی که در مورد سنگ تراورتن به آن اشاره می شود معادن تراورتن می باشد که در ایران معادن زیادی از این سنگ وجود دارد.

ایران کشوریست با تعداد زیادی از معدن سنگ تراورتن که تنوع جنس و رنگ بسیاری را شاهد آن هستیم. که البته این حُسن می تواند برای تولید کننده ی سنگ تراورتن  و همچنین مصرف کننده ( معماران – پیمانکاران ) نکته ی بسیار مثبتی تلقی شود. از مهمترین معادن سنگ تراورتن که در کشور ایران بصورت فعال در حال استخراج این سنگ هستند به سنگ تراورتن عباس آباد، حاجی آباد و دره بخاری می توان اشاره کرد. معادن تراورتن حاجی آباد ، تراورتن دره بخاری ، تراورتن عباس آباد از معدن های با قدمتی هستند که در بازار ایران و خارج به خوبی شناخته شده می باشند. سنگ های تراورتن عباس آباد و سنگ تراورتن دره بخاری با ساب پذیری بالا و جذب آب پایینی دارند که همین موضوع دلیل بر آن شده است که در دسته ی بهترین سنگ ها قرار گیرند. همچنین استخوانی بودن و تراکم مناسب سنگ تراورتن را می توان از ویژگی های خاص تراورتن ها بیان کرد.  برخی دیگر از تراورتن ها سنگ های کرم و شکلاتی هستند که معروف ترین معادن تراورتن سفید نیز می توان به معدن سنگ کاشان، تکاب و معادن اصفهان اشاره کرد که هر یک دارای خصوصیت های منحصر به فرد خود می باشند. سنگ تراورتن از متنوع ترین متریال ها هستند که خرید آنها بسته به بودجه و سلیقه ی مشتری دارد ، پیشنهاد ما برای اجرای سنگ تراورتن در نمای ساختمان می باشد، که وجود خلل و فرج در سنگ ها باعث شده تا در برابر سرما و گرما و همچنین تنش های دمائی انبساط کافی را داشته و دچار ترک خوردگی نشود. سنگ تراوتن دارای تراکم بسیار بوده و این باعث شده که جذب آب بسیار کمی را داشته باشد. و همین عدم جذب آب باعث کاهش وزن سنگ می باشد.

مطلب مفید بخوانیم: تفاوت سنگ های مرمریت و تراورتن

اگر بخواهیم رنگ سنگ های تراورتن را تقسیم بندی کنیم ، تراورتن ها را به دو دسته ی رنگی و سفید جداسازی کرد. سنگ تراورتن سفید و کرم روشن می تواند انتخاب اصلی شما برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان باشد. سنگ های تراورتن عباس اباد و دره بخاری سنگ های کرم رنگ که متمایل به رنگ بژ یا شکلاتی می باشند و اما تراورتن رنگی که پر طرفدارترین سنگ های ساختمانی می باشد که شامل :

سنگ تراورتن قرمز  –  تراورتن سیلور –  تراورتن شکلاتی را نام برد.

برای خرید سنگ تراورتن همیشه سعی کنید که زمینه ی ذهنی و یا نمای مورد نظر خود را از پیش انتخاب کرده باشید. شما می توانید به طور رایگان برای خرید آگاهانه سنگ تراورتن و یا اسعلام قیمت و همچنین مشاده ی نمونه های بیشتر سنگ تراروتن با کارشناسان فروش ما در کالاساخت همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن