اخبار بورس

مصرف‌کنندگان قابل اتکا و دائمی عامل پویایی اقتصاد

مصرف‌کنندگان قابل اتکا و دائمی عامل پویایی اقتصاد

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرد: یکی از عوامل پویایی یک اقتصاد، مصرف کنندگان قابل اتکا و دائمی است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، حسین فهیمی درباره سامانه احراز هویت آنلاین سجام در بانک قرض الحسنه مهر ایران، اظهار داشت: یکی از عوامل پویایی یک اقتصاد، مصرف کنندگان قابل اتکا و دائمی است و وجود یک بازار مصرف پایدار با عدالت توزیعی موجب می شود تا تولید کننده نیز با توجه به چنین بازاری برای فعالیت بلند مدت خود برنامه ریزی کند.

وی افزود: الزاما همه جامعه هدف، فقیر نیستند بلکه کم درآمدند اما توان فعالیت دارند و نیازمند بسته مالی هستند تا زندگی خود را به تعادل بازگردانند. در ایران بزرگ میلیون ها نفر از شهروندان و خانوارهایی در سراسر کشور و با سطوح مختلف اقتصادی هستند و زمانی که ما همه آنها را ببینیم، توانسته ایم برنامه ریزی خوبی داشته باشیم.

مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: چند نمونه از حمایت هایی که در قالب بسته های مختلف در بازار مالی ما وجود دارد می‌توان به یارانه، تسهیلات قرض الحسنه، وام های معیشتی، اقدامات در نظام بانکی و بازار سرمایه کشور مثل طرح سهام عدالت که دارایی مالی به بخش زیادی خانوارهای ایرانی اعطا شد، ETF که در قالب تخفیف بخشی از دارایی های دولت به خانوارها فروخته شد و اسناد خزانه اسلامی اشاره کرد. این ابزارها و بسیاری موارد دیگر، اقداماتی است که با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه به خانوارهای کم درآمد کمک خواهد شد.

به گفته فهیمی، دو موضوع در جهت ایجاد تعادل در زندگی هموطنان با استفاده از ابزارهای مالی و همچنین ارائه خدمت مالی قابل دسترس برای هموطنان در همه نقاط کشور است که در این راستا تصمیم گرفتیم تا احراز هویت و شناسایی مشتریان راحت تر انجام شود که آمارها و استقبال مشتریان برای استفاده از این خدمت بسیار قابل توجه است.

READ  آمادگی معامله سهام دو شرکت سرمایه‌گذاری استانی در بورس

وی در پایان تاکیدکرد: به پشتوانه دارایی های مذکور، در نظر داریم تا با بانک قرض الحسنه مهر ایران وارد مذاکره می شویم تا کارت اعتباری به پشتوانه سهام عدالت راه اندازی شود و متقاضیان بتوانند از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا