اخبار اقتصادی جهان

طلای جهانی گران می‌شود یا ارزان؟

طلای جهانی گران می‌شود یا ارزان؟

بازار طلای جهانی در ماه نوامبر بیشتر تحت تاثیر بسته محرک مالی و انتخابات آمریکا است.

به گزارش ایبِنا به نقل از اینوز، توجه سرمایه گذاران به بسته محرک مالی ایالات متحده و انتخابات آینده معطوف شده است. بسته محرک مالی هنوز هم ممکن است قبل از انتخابات ۳ نوامبر امکان پذیر باشد.

اگر قیمت طلا به بالای ۱۹۵۰ دلار برسد، هدف بعدی می تواند حدود ۱۹۸۰ دلار یا حتی ۲۰۰۰ دلار باشد. تا زمانی که قیمت بالاتر از ۱۸۰۰ دلار باشد، این فلز گرانبها در منطقه خرید باقی می ماند.

قیمت طلا بالای سطح ۱۹۰۰ دلار این هفته را به پایان رسانده و اگر قیمت به بالای ۱۹۵۰ دلار برسد، این روند می تواند صعودی باشد. نگرانی ها در مورد رکود اقتصادی در میان همه گیری مداوم کرونا همچنان بر بازارهای مالی حاکم است.

قیمت طلا با عدم اطمینان نسبت به آینده اقتصادی جهانی پشتیبانی می شود و دارایی های امن در طی رکودها و بحران های مالی عملکرد خوبی دارند. در حال حاضر توجه سرمایه گذاران معطوف به مذاکرات بسته کمک های محرک ایالات متحده و انتخابات پیش روی ریاست جمهوری امریکا است.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  پیش‌بینی قیمت ۱۰ دلار برای هر بشکه نفت برنت در سال ۲۰۵۰
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن