اخبار بورس

رنگ بورس بالاخره سبز شد

رنگ بورس بالاخره سبز شد

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۴۲۰۰۰ واحدی بعد از مدت ها رنگ تالار شیشه‌ای را از قرمز به سبز تبدیل کرد و باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۴۶ هزار و ۱۴۹ واحد برسد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس با افزایش مواجه شدند و به طور میانگین با ۲.۲۱ درصد صعود را به ثبت رساندند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۲۷۲۲ واحد صعود معادل ۲.۸۴ درصد به یک میلیون و ۵۴۶ هزار و ۱۴۹ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۱۲۰۳ واحد افزایش معادل ۲.۸۴ درصد به ۴۰۵ هزار و ۴۴۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۱۰۵ واحد صعود معادل ۰.۷۸ درصد به ۴۰۰ هزار و ۶۷۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۰۳۴ واحد صعود معادل ۰.۷۸ درصد به ۲۶۲ هزار و ۵۵۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۶۲۸۶ واحد افزایش معادل ۲.۸۳ درصد به ۲ میلیون و ۴۸ هزار و ۲۲۹ واحد، شاخص بازار اول با ۳۸۵۳۳ واحد افزایش معادل ۳.۵۸ درصد به یک میلیون و ۱۱۳ هزار ۹۶۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۷۱۵۳ واحد صعود معادل ۱.۸۲ درصد به ۳ میلیون و ۱۹۲ هزار و ۴۳۶ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۴۳۹۰ واحد، فملی با ۳۵۰۴ واحد، فارس با ۳۴۳۳ واحد، کگل با ۱۹۷۸ واحد، تاپیکو با ۱۵۸۱ واحد، شپنا با ۱۴۲۳ واحد و وغدیر با ۱۳۹۷ واحد» بیشترین تاثیر را در روند شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان اندک نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای با اندکی نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « رادیویی با۴۰۲ واحد صعود معادل ۴.۶۵ درصد به ۹ هزار و ۶۸ واحد بانک ها با ۳۴۶ واحد افزایش معادل ۴.۳۵ درصد به ۸ هزار و ۳۱۰ واحد، فلزات اساسی با۴۶۴۳۰ واحد رشد معادل ۴.۱۹ درصد به یک میلیون و ۱۵۵ هزار و ۲۴۲ واحد، کانه فلزی با ۱۴۶۱۳ واحد افزایش معادل ۳.۷۲ درصد به ۴۰۷ هزار ۱۰۳ واحد، مالی با ۶۳۸۳۴ واحد افزایش معادل ۳.۳۵ درصد به یک میلیون و ۹۶۸ هزار ۳۷ واحد، فرآورده نفتی با ۱۵۹۴۵۷ واحد رشد معادل ۳.۲۶ درصد به ۵ میلیون و ۴۸ هزار و ۲۳۱ واحد، منسوجات با (۴۸۰) واحد افت معادل (۴.۹۵) درصد به ۹ هزار و ۲۱۷ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وسکرشا با ۳۰ درصد، وبانک با ۹.۸۲ درصد، درازک با ۵ درصد، پاکشو با ۵ درصد، تکشا با ۵ درصد، کاوه با ۴.۹۹ درصد و دعبید با ۴.۹۹ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وبهمن با (۴.۹۸) درصد، نمرینو با (۴.۹۵) درصد، حتاید با (۴.۹۴) درصد، خمهر با (۴.۹۲) درصد، بکام با (۴.۸۷) درصد، سشمال با (۴.۸۶) درصد و قصفها با (۴.۸۳) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۳۶۱ هزار نوبت معاملاتی، ۶ هزار و ۸۹۹ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۶۹ هزار و ۳۷۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن