آموزش بورسارز دیجیتال

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا سقوط دوباره تا ۳۰ هزار دلار محتمل است؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا سقوط دوباره تا ۳۰ هزار دلار محتمل است؟

قیمت بیت کوین طی یک افزایش قیمت آهسته توانست تا بالای ۳۳,۰۰۰ و ۳۳,۵۰۰ دلار برسد و حتی از ناحیه مقاومتی ۳۴,۰۰۰ هم عبور کرد، اما نتوانست از سد میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه بگذرد.

به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، بیت کوین در ۳۴,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه با مقاومت روبه‌رو است. دیروز شاهد ثبت یک اوج در ۳۴,۸۷۷ دلار بودیم. در حال حاضر هر واحد بیت کوین با اصلاح در محدوده ۳۲,۷۰۰ دلار معامله می‌شود. ناحیه فعلی زیر فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی است که در احیای اخیر از ۲۸,۹۰۰ تا ۳۴,۸۷۷ دلار تشکیل شده بود.

در صورت سقوط قیمت، اولین حمایت پیش رو ۳۱,۸۰۰ دلار است. این حمایت در نزدیکی فیبوناچی ۵۰ درصدی است که در احیای اخیر از ۲۸,۹۰۰ تا ۳۴,۸۷۷ دلار تشکیل شده بود.

اولین مقاومت پیش روی بیت کوین ۳۳,۸۰۰ دلار است. از سوی دیگر، در تایم فریم ۱ ساعته، شاهد شکل‌گیری یک خط روند نزولی پراهمیت در نزدیکی ۳۳,۸۰۰ دلار هستیم. در حال حاضر اصلی‌ترین مقاومت بیت کوین ۳۴۰۰۰ دلار است.

بیت کوین برای صعود بیشتر ابتدا باید از سد میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته عبور کند و پس از آن به سراغ مقاومت ۳۴,۰۰۰ دلاری برود. از ۳۵,۰۰۰ دلار می‌توان به‌عنوان یکی از مقاومت‌های سنگین بیت کوین یاد کرد.

در صورتی که قیمت بیت کوین نتواند از ۳۴,۰۰۰ دلار یا خط روند نزولی عبور کند، احتمال سقوط بیشتر وجود دارد. در این صورت اولین حمایت پیش رو ۳۱,۸۰۰ دلار خواهد بود.

بیشتر بخوانید  تحلیل‌گران با تکیه بر داده‌های تازه، تابستانی داغ برای دیفای پیش‌بینی می‌کنند

۳۱,۲۰۰ دلار به‌عنوان اصلی‌ترین حمایت پیش روی بیت کوین یاد می‌شود. کاهش تا زیر ۳۱,۲۰۰ دلار می‌تواند راه را برای سقوط تا ۳۰,۰۰۰ دلار باز کند.

در حال حاضر شخص مکدی (MACD) به‌آرامی در حال ورود به محدوده نزولی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم یک ساعته بار دیگر به زیر ۵۰ بازگشته است.

همان طور که پیش‌تر گفتیم، ۳۱,۸۰۰ دلار و ۳۱,۲۰۰ دلار حمایت‌های پیش روی بیت کوین هستند. در ۳۳,۸۰۰ دلار، ۳۴,۰۰۰ دلار و ۳۵,۰۰۰ هم شاهد شکل‌گیری سطوح مقاومتی هستیم.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا سقوط دوباره تا ۳۰ هزار دلار محتمل است؟

در این باره بیشتر بخوانید

  • حجم معاملات بیت کوین با قیمت آن تناسب ندارد؛ باید منتظر سقوط باشیم؟
  • سه تحلیل‌گر مطرح برای بیت کوین قیمت ۱۱,۵۰۰ دلار را پیش‌بینی کردند
  • ۳ دلیل کاهش قیمت روز گذشته بیت کوین پس از رسیدن به ۱۵,۸۰۰ دلار
  • کرونای جهش‌یافته؛ ترس به بازارها برمی‌گردد؟
  • تحلیل قیمت بیت کوین؛ حمایت سنگین روی ۴۰,۰۰۰ دلار

منبع

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن