اخبار بورس

افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی خرداد

افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی خرداد

براساس معاملات امروز بیش از ۱۱ میلیارد و ۹۶۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۶ هزار و ۱۰۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۷۴۴ واحد کاهش به ۳۱۸ هزار و ۲۸۱ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با دو هزار و ۴۷۹ واحد افت به ۲۱۰ هزار و ۷۴۴ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۱ هزار و ۹۵۱ واحد و شاخص بازار دوم ۴۵ هزار و ۴۵ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، پتروشمی پارس (پارس) با ۹۰۳ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۴۸۶ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۴۸۰ واحد، سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با ۲۹۳ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۲۳۳ واحد، و بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۱۷۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۸۱۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۵۷۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۸۳۵ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۳۸۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۳۴۶ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۳۳۲ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۱۳۴ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و مخابرات ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

READ  انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶ میلیارد و ۵۵۳ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۹ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۹۰ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۲۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۶۹۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۴۳ هزار و ۹۷۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، توکاریل (توریل)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، نفت ایرانول (شرانول)، بانک دی (دی)، پخش البرز (پخش)، تولید برق ماهتاب کهنوج (بکهنوج)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور) و گروه کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت شیراز (شراز)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) و گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا