اخبار اقتصادی جهان

۱۰ ریسک پیش‌روی جهان پس از شیوع کرونا

۱۰ ریسک پیش‌روی جهان پس از شیوع کرونا

مجمع جهانی اقتصاد براساس نظرسنجی که از ۳۴۷ تحلیل‌گر ریسک انجام داده، ۱۰ ریسک اقتصادی در دوره ۱۸ ماهه پس از شیوع کوید-۱۹ را برشمرده که مهم‌ترین آن رکود طولانی مدت اقتصاد جهان است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران درباره نظرسنجی انجام شده توسط مجمع جهانی اقتصاد نوشت: تحلیل‌گران ریسک با ۶۸.۶ درصد معتقد هستند که بالاترین ریسک ممکن پس از شیوع کرونا، رکود طولانی مدت اقتصاد جهان است.

افزایش شدید ورشکستگی بنگاه‌های بزرگ و صنایع کوچک و متوسط و ایجاد موجی از ادغام صنایع با ۵۶.۸ درصد و عدم موفقیت صنایع و بخش‌ها برای احیای اقتصادی در برخی از کشورها با ۵۵.۹ درصد در رده‌های دوم و سوم ۱۰ ریسک بزرگ اقتصادی پس از شیوع کوید-۱۹ قرار دارند.

این در حالی است که سطح بالای بیکاری ساختاری به ویژه درباره بیکاری جوانان با ۴۹.۳ درصد، تضعیف جایگاه مالی اقتصادهای بزرگ با ۴۵.۸ درصد و اخلال‌های طولانی مدت زنجیره‌های تامین جهانی با ۴۲.۱ درصد در رده‌های چهارم تا ششم این ریسک‌ها قرار دارند.

از سوی دیگر فروپاشی اقتصادی یک بازار نوظهور یا اقتصاد در حال توسعه با ۳۸ درصد، افزایش شدید تورم جهانی با ۲۰.۲ درصد و خروج گسترده سرمایه و کند شدن جریانات سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی با ۱۷.۹ درصد رده‌های بعدی این ۱۰ ریسک را به خود اختصاص داده‌اند.

این ۳۴۷ تحلیل‌گر ریسک همچنین دهمین ریسک بزرگ برای اقتصاد جهان پس از شیوع کرونا را نیز کمبود بودجه بازنشستگی به دلیل کاهش ارزش صندوق‌های بازنشستگی عنوان کرده و احتمال آن را ۱۷.۶ درصد پیش‌بینی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید  افزایش بیش از یک درصدی قیمت نفت با کاهش موجودی انبارهای آمریکا

۱۰ ریسک پیش‌روی جهان پس از شیوع کرونا

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن