اخبار اقتصادی جهان

گسترش تحریم‌های آمریکا علیه گاز روسیه

گسترش تحریم‌های آمریکا علیه گاز روسیه

آمریکا تحریم‌ها علیه خط لوله گاز نورد استریم دو روسیه را گسترش می‌دهد.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، طبق گزارش روز چهارشنبه واشنگتن به توافق رسیده که تحریم های اضافی علیه خط لوله گاز طبیعی روسیه به آلمان را در یک لایحه دفاعیه تصویب کند.

بر اساس این گزارش، تحریم های جدید علیه خط لوله نورد استریم ۲ گازپروم، شرکت های بیمه و صدور گواهینامه را که برای تکمیل این پروژه با کشتی های روسی کار می کنند، هدف قرار می دهد. آنها شامل بخشی از قانون مجوز دفاع ملی ۲۰۲۱ که باید تا پایان سال تصویب شود، می شوند.

اکنون ایالات متحده باید قبل از اعمال تحریم های جدید، متحدان خود را مطلع کند. این ماده بعد از ابراز نگرانی االیوت انگل، رئیس امور خارجه از نیویورک مبنی بر اینکه این تحریم ها به آلمان و کشورهای اروپایی آسیب می رساند، اضافه شد، در حالی که روسیه را دور نگه داشت.

ماه گذشته، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که تحریم ها علیه پروژه نورد استریم ۲ را برای شرکت هایی که خدمات یا بودجه ای برای به روزرسانی یا نصب تجهیزات در کشتی ها برای نصب خط لوله گاز ارائه می دهند، تمدید کرده است.

قانون جدید تحریم ها مشخص می کند که تحریم های وضع شده قبلی در مورد کلیه فعالیت های لوله گذاری و بیمه اعمال می شود. ایالات متحده در تلاش است تا مانع اتمام خط لوله شود، با هدف خنثی کردن پروژه ای که گاز طبیعی روسیه را از طریق دریای بالتیک به آلمان می رساند. واشنگتن بارها از اروپا خواسته است که به جای آن گاز طبیعی مایع شده بیشتری از آمریکا بخرد.

بیشتر بخوانید  افزایش بیش از ۵ میلیارد دلار ذخایر هفتگی طلا و ارز خارجی روسیه

این خط لوله جدید که برای افزایش ۵۵ میلیارد متر مکعب در سال منبع گاز به آلمان و سایر کشورهای اروپایی طراحی شده است، در حال حاضر در دریای بالتیک در حال اتمام است. پس از آنکه شرکت سوئیس-هلندی آل سیز، کشتی های خود را به دلیل تهدید تحریم های ایالات متحده در دسامبر ۲۰۱۹ پس گرفت، روسیه مجبور شد کشتی های مخصوص خود را بفرستد تا کیلومترهای پایانی مسیر را بگذارد.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن