اخبار بورس

کمیسیون اصل نود مجلس وضعیت بازار سرمایه را بررسی می‌کند

کمیسیون اصل نود مجلس وضعیت بازار سرمایه را بررسی می‌کند

به گزارش ایرنا، کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه این هفته در نشستی با مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان بورس و اوراق بهادار، مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون اقتصادی مجلس وضعیت اخیر بورس کشور را بررسی خواهد کرد. این کمیسیون روز دوشنبه هم میزبان امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خواهد بود.

کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز روز یکشنبه بررسی طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری، اعاده شده از شورای نگهبان و طرح دفاتر خدمات پیشخوان دولت بخش خصوصی را در دستور کار دارد.

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی را بررسی خواهد کرد. این طرح از صحن علنی به این کمیسیون ارجاع شده است.

کمیسیون امنیت ملی نیز روز دوشنبه، سئوالات نمایندگان مجلس از وزیر امور خارجه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

همچنین کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها روز یکشنبه، طرح اصلاح مواد یک و ۱۰ قانون فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی، اعاده شده از شورای نگهبان را با حضور عضو شورای نگهبان، مسئولان وزارت کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی خواهد کرد. این کمیسیون همچنین عملکرد کمیسیون در دوره نهم و دهم را بررسی می‌کند.

کمیسیون برنامه و بودجه هم لایحه اصلاح موادی از قانون محاسبات عمومی را رسیدگی می کند. این کمیسیون همچنین روز یکشنبه گزارش تفریغ بودجه ۹۷ کل کشور را جمع بندی خواهد کرد.

کمیسیون صنایع و معادن، ریال بررسی طرح تشکیل نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات را در دستور کار دارد.
کمیسیون قضایی هم طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری اعاده شده از شورای نگهبان را بررسی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  ۱۴۰ شرکت جدید آماده ورود به بورس می‌شوند

همچنین کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی روز دوشنبه بررسی گزارش هیئت تحقیق و تفحص با حضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، اطلاعات، صنعت معدن و تجارت، سازمان تامین اجتماعی و سازمان بازرسی کل کشور از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اجرای قانون اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی و واردات محصولات کشاورزی و دامی با استفاده از ارز دولتی و تنظیم بازار را در دستور کار دارد.
کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در جلسات این هفته عملکرد خود در دوره دهم مجلس شورای اسلامی را بررسی خواهند کرد.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن