اخبار اقتصادی جهان

کمک ثروتمندان آمریکا در پاندمی کمتر از ۰.۱درصد ثروت خالصشان است

نتایج یک تحقیق؛

کمک ثروتمندان آمریکا در پاندمی کمتر از ۰.۱درصد ثروت خالصشان است

براساس یافته‌های یک تحقیق، ۵۰ ثروتمند برتر آمریکا در دوران پاندمی کرونا در مجموع حدود یک میلیارد دلار (چیزی کمتر از ۰.۱ درصد از مجموع ثروت خالص آنان) کمک کرده اند.

به گزارش ایبِنا از سی‌ان‌بی‌سی، در حالی که این یک میلیارد دلار رقمی بزرگ به شمار می‌رود، اما بخش بسیار کوچکی از مجموع ثروت خالص آنان را شامل می‌شود؛ در واقع بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی واشنگتن پست، این رقم چیزی کمتر از یک دهم درصد دارایی خالص آنان است.

این تحقیق علاوه بر این دریافته است که حدود یک سوم این افراد میلیاردر به شخصه مبلغ اهدایی را اعلام نکرده اند، با این وجود برخی از آن دسته از افرادی که چنین کاری را انجام نداده اند از طریق شرکت‌های خود اقدام به چنین کاری کرده اند.

در صدر فهرست کمک‌های اهدایی شخصی بنیانگذاری شرکت مایکروسافت یعنی «بیل گیتس»⁠ و همچنین «جک دورسی» مدیرعامل توییتر قرار دارند. بیل گیتس از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس تقریبا ۳۰۰ میلیون دلار کمک کرده و دورسی (که جزو ۵۰ ثروتمند برتر آمریکا محسوب نمی‌شود) نسبت به کمک یک میلیارد دلاری متعهد شده است.

«جف بزوس» ثروتمندترین مرد جهان با ثروت خالصی معادل ۱۴۳ میلیارد دلار، تنها ۱۲۵ میلیون دلار اهدا کرده است.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن