اخبار بورس

کلیات طرح ساماندهی سهام عدالت تصویب شد

کلیات طرح ساماندهی سهام عدالت تصویب شد

مهدی طغیانی با اشاره به جلسه امروز یکشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار ایرنا، گفت: دستور جلسه امروز بحث سهام عدالت بود که ۲ موضوع در این زمینه مطرح شد و کلیات طرح ساماندهی سهام عدالت به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: آیین‌نامه‌ای برای بحث راهبری کار واگذاری سهام عدالت و آزادسازی آن تدوین شده که به نظر کمیسیون این آیین‌نامه ایراداتی دارد.

طغیانی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر هم بحث جاماندگان سهام عدالت هستند که بخشی از آنها تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی قرار دارند به افراد تحت پوشش افزوده شده‌اند و یا متولدین این دوره هستند و یا اینکه در همان مرحله اول هم به آنها تخفیفی داده نشده است.

وی افزود: بحث این است که این تعداد باید تحت پوشش قرار گیرند. بخشی نیز مربوط به دهک‌هایی است که مشمول بودند و افرادی در آن جاماندگی دارند و یا خود آنها در موعد مقرر مراجعه نکردند و یا به هر دلیل احصاء نشده بودند و در کمیسیون اقتصادی مجلس بحث شد که این افراد نیز، مشمول طرح قرار گیرند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش دیگر طرح ساماندهی سهام عدالت هم مربوط به آیین‌نامه آزادسازی، تعیین تکلیف تعاونی‌ها و نحوه آزادسازی سهام به شکل مستقیم و غیرمستقیم بود. افرادی که آزادسازی سهام عدالت را به‌شکل مستقیم انتخاب کرده‌اند با چه برنامه‌ای بتوانند وارد شوند که البته بخش‌هایی از آن در حال اجرا است.

طغیانی عنوان کرد: البته در آیین‌نامه آزادسازی، بیشتر افرادی که آزادسازی سهام عدالت را به شکل غیرمستقیم انجام داده‌اند و همچنین تعیین تکلیف شرکت‌های سهام عدالت استانی مدنظر کمیسیون قرار دارد. این موضوع در مرحله پیشرفت بوده و کلیات آن به ‌تصویب کمیسیون رسیده است و به محض اینکه جزییات آن نیز مصوب شود، اطلاع‌رسانی بیشتر در این زمینه صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید  کاهش ۱۱ درصدی شاخص بورس

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن