اخبار اقتصادی جهان

کسری بودجه ۱۱۰ میلیارد دلاری کانادا در ۴ماه نخست سال مالی جاری

متاثر از پاندمی کرونا؛

کسری بودجه ۱۱۰ میلیارد دلاری کانادا در ۴ماه نخست سال مالی جاری

براساس اعلام وزارت دارایی کانادا، این کشور متاثر از رکود ناشی از پاندمی و جهش هزینه کمک‌های اضطراری کرونایی، در چهار ماه نخست سال مالی۲۰۲۰-۲۰۲۱کسری بودجه‌ای معادل ۱۱۰.۸ میلیارد دلار به ثبت رسانده است.

به گزارش ایبِنا از رویترز، این در حالی است که کشور کانادا در برهه‌ای مشابه در سال مالی ۲۰۱۹ -۲۰۲۰ کسری بودجه ۱.۵۶ میلیارد دلاری(کانادا) را به ثبت رساند.

وزارت دارایی این کشور اعلام کرد که درآمدهای کانادا در چهار ماه آوریل تا جولای نسبت به برهه مشابه سال گذشته ۳۴.۱ درصد افت کرده که عمده دلیل آن کاهش درآمدهای مالیاتی و بخش دیگری از درآمدها بوده است.

این در حالی است که هزینه‌های برنامه‌ای از جمله کمک اضطراری، کمک‌های حمایتی به شهروندان و تامین بودجه بحران برای کسب و کارها با جهش ۱۰۶.۲ درصدی مواجه شده است.

کانادا بر مبنای ماهانه، در جولای کسری بودجه ۲۸.۲۳ میلیارد دلار(کانادا) را ثبت کرده است‌؛ این رقم در جولای سال گذشته میلادی ۱.۴۷ میلیارد دلار بود.

درآمدهای ماهانه نیز بدنبال کاهش درآمدهای مالیاتی با ریزش ۲۲.۵ درصدی روبرو شد و در سوی مقابل هزینه‌های دولت در تخصیص کمک مالی به کسب و کارها، افراد و سایر سطوح دولتی که بخشی از واکنش اوتاوا به پاندمی کووید-۱۹ بود، جهش ۷۶.۹ درصدی را تجربه کرد.

وزارت دارایی کانادا تاکید کرد که به دلیل زمانبندی در وصول رسیدهای دخل و خرج، ممکن است در ارقام ماهانه نوسانات قابل توجهی وجود داشته باشد.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  بلومبرگ: ایران خواستار مقاومت IMF برابر فشار آمریکا شد
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن