آموزش بورسارز دیجیتال

کریم فایننس ۱۶ میلیون دلار از سرمایه‌های سرقت‌شده را بازیابی کرد

کریم فایننس ۱۶ میلیون دلار از سرمایه‌های سرقت‌شده را بازیابی کرد

پروتکل وام‌دهی کریم فایننس (Cream Finance) که یک حدود ماه پیش در جریان یک حمله سایبری ۲۵ میلیون دلار از سرمایه خود را از دست داده بود، توانسته است ۱۶ میلیون دلار از دارایی‌های به‌سرقت‌رفته را بازیابی کند.

به گزارش کریپتو پوتیتو، کریم فایننس توانسته‌ است پس از ۱ ماه از دومین حمله سایبری‌ای که در سال جاری با آن مواجه شد، بیش از ۱۶ میلیون دلار از دارایی‌های به‌سرقت‌رفته را بازیابی کند.

این پروتکل فعال در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در تاریخ ۳۱ اوت (۹ شهریور) برای دومین بار در سال جاری با یک حمله سایبری مواجه شد و این بار نزدیک به ۲۵ میلیون دلار اتریوم و ارز دیجیتال ای‌ام‌پی (AMP) از دارایی‌های آن به سرقت رفت.

در آن زمان تیم کریم فایننس وعده داده بود که این موضوع را پیگیری کند و اخبار جدید را به اطلاع‌ کاربران برساند.

اکنون که نزدیک به یک ماه از این ماجرا می‌گذرد، تیم کریم فایننس اخبار مثبتی را درباره بازیابی بخش بزرگی از سرمایه دزدیده‌شده منتشر کرده است.

کریم فایننس در توییتر گفته است که با تعهد کامل نسبت به بازیابی این دارایی‌ها توانسته است بیش از ۵,۱۵۰ اتریوم را بازگرداند که با در نظر گرفتن قیمت‌های فعلی بیش از ۱۶ میلیون دلار ارزش دارد. با این حال همچنان چند میلیون دلار دیگر باقی مانده که هنوز بازیابی نشده است.

کریم فایننس در توییت خود توضیح داده است که مشارکت‌کنندگانِ در روند بازیابی این دارایی‌ها ۵۰ درصد پاداش دریافت کرده‌اند. این پروتکل فعال در حوزه امور مالی غیرمتمرکز به شکل سنتی از یابنده این باگ قدردانی کرده و به هکر اجازه داده است که ۱۰ درصد از دارایی به‌سرقت‌رفته را برای خود نگه دارد.

کریم فایننس ۱۶ میلیون دلار از سرمایه‌های سرقت‌شده را بازیابی کرد

در این باره بیشتر بخوانید

  • کاردانو با جهش شدید چهارمین ارز دیجیتال برتر بازار شد
  • خواننده مشهور آمریکایی با ۸ میلیون دنبال‌کننده از ترون تمجید کرد
  • قیمت اتریوم دوباره رکورد تاریخی زد؛ نزدیک ۴ هزار دلار!
  • وضعیت بازار؛ سایه پروتکل‌های لایه اول بر سر اتریوم و مشکلات شبکه
  • کدام ارزهای دیجیتال از ابتدای ۲۰۲۱ تاکنون بیشترین سود را داشته‌اند؟ سرمایه‌گذاری‌هایی که زندگی‌تان را تغییر می‌داد

منبع

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن