اخبار اقتصادی جهان

کرونا عمیق‌ترین رکود را از سال ۱۹۷۴ برای هنگ‌کنگ به بار آورد

در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰؛

کرونا عمیق‌ترین رکود را از سال ۱۹۷۴ برای هنگ‌کنگ به بار آورد

ضربه مهلک وارد شده ناشی از کرونا به اقتصاد هنگ‌کنگ که پیش از شیوع کووید-۱۹ هم به دلیل اعتراضات ضد دولتی در رکود فرو رفته بود، عمیق‌ترین رکود سه ماهه را از سال ۱۹۷۴ تاکنون برای این دولت به ارمغان آورد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، کووید-۱۹ تاکنون چهار تن از یک هزار و ۴۱ فرد آلوده در هنگ‌کنگ را به کام مرگ کشانده است و به شکلی گسترده اعتراضات را متوقف و به طور همزمان بخش گردشگری را نابود کرده و فروشندگان را از خیابان دور نگه داشته است و بدین ترتیب دو به بخش کلیدی در تولید ناخالص داخلی آسیب وارد کرده است.

«آیریش پانگ» اقتصاددان آی‌ان‌جی گفت: مقررات فاصله گذاری اجتماعی همچنان به بخش تهیه غذا و فروشگاه‌ها آسیب وارد خواهد کرد اما مسئله دیگر این است که به اعتقاد من تظاهرات در تعطیلات تابستانی دوباره آغاز خواهد شد.

اقتصاد هنگ‌کنگ بر اساس معیار تصحیح فصلی از ژانویه تا مارس نسبت به سه ماهه قبل ۵.۳ درصد کاهش داشته است.

اقتصاد هنگ کنگ به طور سالیانه و در مقایسه با رقم اصلاح شده ۳درصد در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹، معادل ۸.۹ درصد کوچک شده است؛ براساس اعلام دولت هنگ‌کنگ، از زمان ثبت آمار در سال ۱۹۷۴، این عمیق ترین رکود اقتصادی در تنها یک سه ماهه محسوب می‌شود.

دولت هنگ کنگ پیش بینی خود را از کاهش تولید ناخالص داخلی در سال جاری اصلاح و آن را مابین ۴ تا ۷درصد متغیر اعلام کرد.

READ  نرخ بیکاری در سنگاپور به نزدیکی رکورد بحران مالی سال ۲۰۰۹ رسید

انتظار می‌رود کمک‌های مالی دولت به خانوارها و کسب و کارها کسری بودجه هنگ کنگ را در سال جاری به ۲۷۶.۶ میلیارد دلار هنگ کنگ (۳۵.۳۸ میلیارد دلار) معادل ۹.۵ درصد تولید ناخالص داخلی افزایش دهد.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا