اخبار بورس

کد رهگیری ثبت نام کارت ملی در سامانه سجام قابل بارگذاری است

کد رهگیری ثبت نام کارت ملی در سامانه سجام قابل بارگذاری است

مجتبی فاطمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : همچنین بر اساس هماهنگی صورت گرفته با تمامی دفاتر پیشخوان در سطح استان ، این گروه از افراد در صورتی که سیم کارت تلفن همراه به نام خودشان داشته باشند ، می توانند از منزل کار احراز هویت در سجام را انجام دهند و رفتن به دفاتر پیشخوان ضروری نیست.

وی توضیح داد : اداره کل ثبت احوال مازندران پیش از شروع ثبت نام صاحبان سهام عدالت در سامانه سجام ، هماهنگی لازم را با دستگاه های مرتبط با این سامانه برای کاهش مراجعه شهروندان به دفاتر پیشخوان انجام داده است و بر این اساس حضور بسیاری از شهروندان در صف دفاتر پیشخوان ضرورتی ندارد.
فاطمی عدم اطلاع رسانی درست به سهامداران را دلیل اصلی ازدحام آنان برای انجام ثبت نام در سامانه سجام در دفاتر پیشخوان دانست.

وی با اعلام این که تاکنون ۹۲ درصد از مجموع ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر واجدین شرایط دریافت کارت ملی هوشمند کار ثبت نام خود را انجام داده و دارای کارت جدید یا کد رهگیری هستند ، گفت : این افراد که تعدادشان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است ، نیازی به رفتن به دفاتر پیشخوان برای احراز هویت ندارند.

فاطمی افزود : کد رهگیری پیش از صدور کارت ملی هم ردیف با این کارت هوشمند از اعتبار قانونی برخوردار است و این کد مورد تایید تمامی دستگاه های دولتی و غیر دولتی است و آنها موظفند به جای کارت ملی هوشمند ، کد رهگیری را اخذ کنند و رصد و راستی آزمایی کد رهگیری هم برای مراکز دولتی و یا غیر دولتی که مجوز ورود به سامانه ثبت احوال را دارند، قابل انجام است.
اعلام الزامی بودن ثبت نام قطعی در سامانه سجام و دریافت کدبورسی برای دریافت سود سال ۹۹ سهام عدالت سبب شد تا از حدود ۲ هفته پیش تاکنون دفاتر پیشخوان در مازندران با ازدحام جمعیت مواجه و اغلب پروتکل های بهداشتی کرونایی در آنها نادیده گرفته شود.

بیشتر بخوانید  فراز و فرود شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار

طبق آمار رسمی ۲ میلیون و ۳۶۲ هزار نفر در مازندران برگه سهام عدالت دارند که از این تعداد حدود ۸۷۰ هزار نفر معادل ۳۷ درصد روش مستقیم را برای مدیریت سهامشان انتخاب و مدیریت سهام بقیه که حدود یک میلیون و ۴۹۰ هزار نفر را شامل می شود به طور غیر مستقیم از سوی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت مازندران که مدیران آن با رای مستقیم سهامداران گزینش می شوند، انجام خواهد شد.
اگرچه مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان مازندران ۲۷ دی ماه سال جاری برای نخستین بار برای تعیین هیات مدیره و انتخاب مدیرعامل برگزار شد، ولی عدم استقبال سهامداران عدالت این استان موجب شد تا مرحله اول نشست مجمع برای تعیین هیات مدیره به دلیل عدم حد نصاب قانونی به آینده موکول شود.

براساس آخرین اطلاعات رسمی تاکنون معادلات ۲۵ شرکت سرمایه گذاری عدالت استان های کشور در بورس تهران نمایان شد که استان مازندران نیز در زمره یکی از این استان ها قرار دارد و با تشکیل هیات مدیره و مدیرعامل امکان واریز سود به حساب سهامدارانی که در سامانه سجام احراز هویت شدند نیز فراهم می شود.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن