اخبار اقتصادی جهان

کاهش ۸.۱ درصدی صادرات چین به آمریکا در نیمه نخست سال

کاهش ۸.۱ درصدی صادرات چین به آمریکا در نیمه نخست سال

صادرات چین به آمریکا در نیمه نخست سال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸.۱ درصد کاهش یافت و همزمان واردات پکن از واشنگتن نیز با افت ۱.۵ درصدی مواجه شد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، هنوز مشخص نسیت که اطلاعات مذکور که توسط «لی کیوِون» سخنگوی گمرک چین ارائه شده، بر مبنای یوآن بوده یا دلار آمریکا. لی در ادامه گفت که چین و آمریکا برای اجرایی کردن فاز اول توافق تجاری باید شرایط مطلوب را فراهم بیاورند.

علاوه بر این، براساس داده‌های گمرکی، صادرات کلی چین در ماه ژوئن به طور ناگهانی نسبت به سال گذشته ۰.۵ درصد افزایش یافت و واردات نیز با رشد ۲.۷ درصدی روبرو شد. تحلیل گران رویترز پیش بینی کرده بودند که صادرات پس لز افت ۳.۳ درصدی در ماه مه، ۱.۵ درصد کاهش نسبت به سال گذشته ریزش کند.

انتظار می‌رفت واردات نیز در مقایسه با کاهش ۱۶.۷ درصدی در ماه مه، با ریزش ۱۰ درصدی مواجه شود. چین ماه گذشته مازاد تجاری ۴۶.۴۲ میلیارد دلار را به ثبت رساند؛ پیش‌بینی رویترز در این خصوص ۵۸.۶۰ میلیارد دلار بود و ضمن اینکه مازاد تجاری پکن در ماه مه ۶۲.۹۳ میلیارد دلار به ثبت رسید.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  ‌کرونا عدم تراز حساب‌ جاری جهان را تشدید می‌کند
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن