اخبار اقتصادی جهان

کاهش ۲۰.۴درصدی تولید ناخالص داخلی انگلیس در سه ماهه دوم سال

ثبت بیشترین رکود در جمع اقتصادهای بزرگ؛

کاهش ۲۰.۴درصدی تولید ناخالص داخلی انگلیس در سه ماهه دوم سال

براساس داده‌های رسمی، اقتصاد انگلیس در فاصله ماه‌های آوریل تا ژوئن یعنی زمانیکه قرنطینه کرونا درشدیدترین حالت قرار داشت،با ثبت رکورد ۲۰.۴درصد کوچک شده که در میان اقتصادهای بزرگ، بیشترین محسوب می‌شود.

به گزارش ایبِنا از رویترز، داده‌های مذکور همچنین نشان می دهد که ششمین اقتصاد بزرگ جهان پس از کوچک شدن برای دومین سه ماهه متوالی، وارد رکود شده است.

براساس داده‌های اداره ملی آمار بریتانیا، تنها در ماه ژوئن یعنی زمانی که تولید ناخالص داخلی نسبت به ماه مه ۸.۷ درصد رشد کرد، نشانه هایی از احیا پدیدار شده است. این رقم در مقایسه با میانگین پیش بینی شده توسط اقتصاددانان در نظرسنجی (۸ درصد) رویترز بیشتر بود.

«جاناتان آتو» از مقامات اداره آمار انگلیس گفت: رکود ناشی از پاندمی کرونا به بزرگ‌ترین ریزش سه ماهانه تولید ناخالص داخلی در تاریخ ثبت شده، منجر شده است. اقتصاد در ژوئن شروع به احیا کرده است با این حال تولید ناخالص داخلی در ژوئن همچنان یک‌ششم سطوح ماه فوریه یعنی پیش از آغاز پاندمی است.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  لهستان شرکت گازپروم روسیه را ۵۷ میلیون دلار جریمه کرد
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن