اخبار اقتصادی جهان

کاهش ۱۱ درصدی گردش مالی بین روسیه و ژاپن

کاهش ۱۱ درصدی گردش مالی بین روسیه و ژاپن

گردش مالی بین روسیه و ژاپن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، ۱۱ درصد کاهش داشت.

به گزارش ایبِنا به نقل از تاس، گردش مالی بین روسیه و ژاپن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، ۱۱ درصد کاهش داشت که ناشی از محدودیت های همه گیری است. روز دوشنبه طبق اطلاعات وزارت دارایی ژاپن، گردش مالی بین روسیه و ژاپن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ نسبت به همان دوره در سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است. به گفته این وزارتخانه، حجم تجارت بین دو کشور از ژانویه تا مارس به ۴۷۴.۲ میلیارد ین (۴.۳ میلیارد دلار) رسیده که این روند ناشی از محدودیت های همه گیری است.

در سال مالی گذشته (از آوریل ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱ در ژاپن) گردش مالی بین هر دو کشور با ۳۳ درصد کاهش به ۱.۷۲ تریلیون ین رسید. در این مدت صادرات کالاهای ژاپنی ۱۵.۵ درصد و واردات از روسیه ۲۹.۴ درصد کاهش یافته است. صادرات خودروهای ژاپنی به روسیه ۲۰ درصد کاهش یافته است.

حجم کلی صادرات کالاهای ژاپنی در مارس ۲۰۲۱ با رشد ۱۶.۱ درصدی به ۷.۳۸ تریلیون ین (۶۸ میلیارد دلار) رسید. این بالاترین افزایش ماهانه در سه سال گذشته است. عمدتا، مربوط به حجم صادرات به چین است که به ۱.۶۳ تریلیون ین (۱۴ میلیارد دلار) رسیده است.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  افزایش بیشتر از انتظارات تولیدات صنعتی آمریکا در جولای
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن