اخبار اقتصادی جهان

کاهش پیش‌بینی تولید نفت روسیه در سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲

کاهش پیش‌بینی تولید نفت روسیه در سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲

روسیه پیش‌بینی‌های تولید نفت خود برای سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ را کاهش داد.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، بر اساس آخرین اصلاحات توسعه انرژی در برنامه دولت، روسیه تخمین های خود را برای تولید نفت خام، گاز و زغال سنگ برای سالهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ کاهش می دهد. طبق آخرین پیش بینی های دولت روسیه، تولید نفت در سال جاری ۵۱۷ میلیون تن خواهد بود که در مقایسه با تخمین ۵۶۰ میلیون تن گذشته است. پیش بینی تولید نفت روسیه در سال ۲۰۲۲ نیز کاهش یافته و به ۵۴۸ میلیون تن رسیده است که در مقایسه با پیش بینی تولید ۵۵۸ میلیون تن، کاهش داشته است.

بر اساس سند مصوب دولت، برآورد تولید نفت برای سالهای ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ بدون تغییر باقی مانده است. تولید گاز طبیعی نیز همانند میزان تولید زغال سنگ کمتر از پیش بینی های قبلی تخمین زده می شود. با این حال، دولت روسیه پیش بینی خود را برای تولید گاز مایع (LNG) همانند پیش بینی های قبلی حفظ کرد و انتظار داشت تولید LNG به میزان ۳۰.۱ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ باشد.

ماه گذشته، دولت روسیه برنامه توسعه بلند مدت LNG را تصویب کرد و انتظار داشت تا سال ۲۰۳۵ ظرفیت تولید سه برابر از سطح فعلی به ۱۴۰ میلیون تن در سال برسد. نخست وزیر روسیه در ماه مارس گفت: روسیه صادرات بیشتر LNG را با توجه به انتظارات از رشد مداوم تقاضای LNG و تجارت جهانی هدف قرار داده است. با این وجود، احتمالاً پیش بینی های کاهش یافته برای تولید نفت در سال جاری و سال آینده تا حدی توافق اوپک پلاس را منعکس می کند.

بیشتر بخوانید  کسری بودجه آمریکا به رقم بی‌سابقه ۳ تریلیون دلار رسید

روسیه از ابتدای سال جاری هر ماه برای افزایش اندکی در تولید نفت خود به اوپک پلاس امتیاز داده و امتیازاتی را کسب کرده است. در ماه آوریل، روسیه مجاز بود تولید خود را ۱۳۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد، در حالی که از سایر اعضای اتحاد اوپک پلاس خواسته شده است که تولید خود را یک دست نگه دارند.

روسیه حتی پس از کاهش برنامه ریزی شده از ماه می، همانند اکنون به پیمان اوپک پلاس عمل می کند و قرار است در ماه جولای حدود ۵ میلیون بشکه در روز کاهش داشته باشد در حالی که طی سه ماه آینده ۱ میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داشت.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن