اخبار اقتصادی جهان

کاهش ناموزون نرخ دلار

کاهش ناموزون نرخ دلار

دلار در پی امید سرمایه‌گذاران به بسته محرک اقتصادی آمریکا دستخوش کاهشی ناموزون می‌شود.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران به محرک مالی بزرگ ایالات متحده پس از انتخابات ۳ نوامبر، برای حمایت از اقتصاد متاثر ازهمه گیری با پشتیبانی از ارزهای پُر خطر، امید داشتند، دلار نزول سه هفته ای داشت.

شاخص دلار یو اس دی در ۹۳.۰۳۶ قرار داشت، درست بالاتر از پایین ترین سطح جمعه در سه هفته گذشته یعنی ۹۲.۹۷۷، روز دوشنبه یورو با ۰.۶۰ درصد افزایش، یورو با قیمت ۱.۸۴۱ دلار معامله شد.

با وجود خوش بینی زیاد برای محرک، استدلال در مورد توسعه مالی دشوار است، زیرا اپیدمی ویروس کرونا تقریباً یک فاجعه طبیعی است. در حالی که بازار در مورد احتمال داشتن یک بسته دو جانبه قبل از انتخابات تردید دارند، پیشی روز افزون جو بایدن، نامزد دموکرات ریاست جمهوری، نسبت به رییس جمهور دونالد ترامپ، سرمایه گذاران را به انتظار برای محرک بزرگ پس از انتخابات سوق داده است.

پیروزی بایدن هم برای دلار تا حدی منفی تلقی می شود به این دلیل که تعهد وی برای افزایش مالیات شرکت ها، بازده حاصل از سرمایه گذاری در ایالات متحده را کاهش می دهد. بنابراین دلار در مقابل ارزهایی که امن تر قلمداد می شوند با تمایل به ریسک کمتر – مانند ین و فرانک سوئیس نیز ضعیف شده است.

ین به ۱۰۵.۳۴ دلار تقویت شد در حالی که فرانک سوئیس با ۰.۹۱۰۲دلار، نزدیک به بالاترین رقم در سه هفته گذشته معامله شد. استرلینگ بالاتر از سطح کلیدی ۱.۳۰ دلار معامله شد زیرا امید به معامله برکسیت نگرانی ها در مورد فشار بر اقتصاد ناشی از محدودیت های جدید ویروس کرونا را جبران کرد.

بیشتر بخوانید  رشد اقتصادی ژاپن در سه ماهه دوم سال؛ منفی ۲۸.۱ درصد

پوند نزدیک به قوی ترین سطح طی دو هفته در برابر یورو ایستاد که در ۰.۹۰۴۳تغییر قیمت یافت. دلار استرالیا ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۰.۷۱۸۳رسید، اما رسانه ها گزارش کرده اند که چین حمل زغال سنگ استرالیا را متوقف کرده است. یوان در برابر دلار ۶.۷۶۲۶، در بالاترین سطح ایستاد.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن