اخبار اقتصادی جهان

چین با سوئیفت علیه دلار متحد شد

چین با سوئیفت علیه دلار متحد شد

بانک مرکزی چین توافق کرده تا با سوئیفت جهت بین‌المللی کردن استفاده از یوآن و توسعه یک ارز دیجیتال چینی همکاری کند.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی چین توافق کرده تا با موسسه سوئیفت به عنوان بخشی از تلاش خود در راستای گسترش استفاده از یوآن در حوزه بین الملل و ایجاد یک ارز دیجیتال چینی همکاری کند.

در همین راستا یک موسسه جدید به نام موسسه خدمات اطلاعات تراکنش‌های مالی با سرمایه اولیه ۱۲ میلیون دلار در پکن در روز ۱۶ ژانویه راه‌اندازی شده است. سوئیفت ۵۵ درصد سهام این موسسه جدید را در اختیار داشته و مرکز کلیرینگ ملی چین هم که زیر مجموعه بانک مرکزی این کشور به شمار می‌رود ۳۴ درصد سهام آن را در اختیار دارد.

سوئیفت گفته که به عنوان یک موسسه بی طرف بین المللی همواره در راستای منافع اعضای خود قدم برداشته است. این موسسه تاکید کرده که ما بیش از ۳۰ سال است که بخشی از بازار مالی چین هستیم، همواره تلاش کردیم تا تغییرات لازم در راستای تطابق با نیازهای قانونی را مدنظر قرار دهیم.

این موسسه مشترک شکل‌گرفته بین بانک مرکزی چین و سوئیفت به خاطر تهدیدهای آمریکا تشکیل شده است؛ چراکه واشنگتن بارها گفته که ممکن است دسترسی نظام مالی چین یا هنگ کنگ را به شبکه سوئیفت قطع کند. از طرف دیگر بسیاری از مقررات دولتی و سازمان‌های چینی به دنبال کاهش وابستگی این کشور به دلار از طریق بالا بردن استفاده از یوآن در حوزه بین الملل هستند.

بیشتر بخوانید  صندوق توسعه ابوظبی بازپرداخت بدهی کشورهای درحال توسعه راتعلیق کرد

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن