اخبار اقتصادی جهان

پیش‌بینی بانک مرکزی فرانسه از رشد اقتصادی ۱۴درصدی در سه ماهه سوم

پیش‌بینی بانک مرکزی فرانسه از رشد اقتصادی ۱۴درصدی در سه ماهه سوم

بانک مرکزی فرانسه با اشاره به احتمال اعمال تغییر در پیش بینی رشد اقتصادی سال۲۰۲۰،اعلام کرد که با روند کنونی فعالیت اقتصادی، رشد اقتصادی پاریس در سه ماهه جاری به اندازه ریزش سه ماهه قبل افزایش می‌یابد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، بانک مرکزی فرانسه اعلام کرد در صورتی که فعالیت اقتصادی دستکم با نرخ کنونی ادامه پیدا کند، دومین اقتصاد بزرگ اروپا می‌تواند در سه ماهه سوم سال رشد اقتصادی ۱۴ درصد را ثبت کند.

این نهاد تخمین زده است که همزمان با برداشته شدن تدریجی قرنطینه سراسری در فرانسه، رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم سال با کاهش بی‌سابقه ۱۴ درصدی مواجه شده باشد. بانک مرکزی فرانسه پیش تر از احتمال کاهش ۱۵ درصدی رشد اقتصادی پاریس در این سه ماهه خبر داده بود.

دولت فرانسه از اواسط ماه مارس یکی از سفت و سخت ترین مقررات قرنطینه را در بین کشورهای اروپایی، پیاده کرد؛ قرنطینه ای که رشد اقتصادی این کشور را با کاهش ۵.۳ درصدی در سه ماهه نخست روبرو کرد.

تسهیل مقررات قرنطینه در فرانسه از ۱۱ ماه مه آغاز شده است. براساس برآورد بانک مرکزی فرانسه اقتصاد این کشور با کاهش ۷ درصدی در مقایسه با سطوح معمول آغاز به فعالیت کرده است؛ این رقم نسبت به ماه گذشته و ابتدای اعمال قرنطینه در ماه مارس به ترتیب ۹ و ۳۲ درصد بود.

بانک مرکزی فرانسه اعلام کرد، در صورتی که فرآیند احیا به همین منوال ادامه یافته و پاندمی تحت کنترل درآید، این نهاد می‌تواند کاهش رشد اقتصادی در سال جاری را به ۱۰ درصد ارتقا دهد؛ رقمی که در مقایسه با پیش بینی ۱۱ درصدی دولت، خوش بینانه‌تر است.

بیشتر بخوانید  آغاز آزمایش ارز دیجیتال ترکیه در نیمه دوم سال ۲۰۲۱

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن