اخبار بورس

پذیره‌نویسی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی اوراق رهنی بانک مسکن

پذیره‌نویسی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی اوراق رهنی بانک مسکن

مدیرعامل تامین سرمایه بانک مسکن، از پذیره‌نویسی دومین مرحله اوراق رهنی به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۶ درصدی خبر داد.

به گزارش ایبِنا، بهرنگ اسدی در مراسم پذیره نویسی دومین مرحله اوراق رهنی در فرابورس، گفت: پذیره نویسی دومین اوراق رهنی با سررسید دوساله از امروز ‏توسط تأمین سرمایه بانک مسکن در فرابورس صورت می‌گیرد مرحله نخست پذیره نویسی اورا ق در سال ۹۵ به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان بود.

وی افزود: تا پایان سال در صورت موافقت سازمان بورس، دو مرحله دیگر اوراق رهنی هر کدام به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان منتشر می‌شود. مدیرعامل تامین سرمایه بانک مسکن ادامه داد: این اوراق در گروه اوراق بدیهی قرار می‌گیرد و ضامن اوراق رهنی نیز بانک مسکن است.

اسدی با اشاره به اینکه این اوراق نرخ مناسبی دارد گفت: ظرفیت بانک مسکن برای انتشار اوراق رهنی بسیار زیاد است و انتظار داریم برای ادامه مسیر سازمان بورس و بانک مرکزی کمک کنند. وی با بیان اینکه وضعیت بازار مسکن در شرایط کنونی خاص است و به صورت جدی نیاز به توجه دارد افزود: شرکت تامین سرمایه همه تلاش خود را برای تامین مالی بانک مسکن انجام می‌دهد ضمن اینکه این اوراق با بخش حقیقی مسکن گره می‌خورد و منابع به سمت بخش‌های تولید و عرضه مسکن سوق می‌یابد.

پذیره نویسی ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق رهنی

پذیره نویسی دومین مرحله اوراق رهنی به مبلغ هزار میلیارد تومان با نرخ سود ۱۶ درصدی و سررسید دو ساله ‏توسط تامین سرمایه بانک مسکن در فرابورس انجام می‌شود‎.‎ اولین انتشار اوراق رهنی مربوط به تیر ۹۵ و به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان و با نرخ سود ۱۸ درصدی بود. پذیره‌نویسی مرحله دوم انتشار ‏این اوراق نیز از امروز به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان و با نرخ سود ۱۶ درصدی و سر رسید دو ساله آغاز می‌شود تا بانک مسکن این مبلغ ‏را صرف اعطای تسهیلات جدید به مشتریان کند‎.‎

بیشتر بخوانید  فردا، آخرین مهلت پذیره‌نویسی صندوق ETF پالایشی

این اوراق با نام بوده و مبلغ اسمی هر ورقه ۱۰۰ هزار تومان است. پرداخت سود نیز هر سه ماه یکبار انجام خواهد شد.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن