اخبار بورس

پذیره‌نویسی دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس آغاز شد

پذیره‌نویسی دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس آغاز شد

به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق‌های جسورانه بورسی به عنوان یکی از ابزارهای نوین سرمایه‌گذاری با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای مسوول بازار سرمایه برای سرمایه گذاری عموم مردم در طرح های فناورانه و دانش بنیان از سال ۹۵ طراحی و اجرا شده است.

این صندوق ها سرمایه اشخاصی را که به دنبال سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) و کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند، مدیریت می کنند. این نوع از سرمایه‌گذاری ها سرمایه گذاری هایی با بازده و ریسک بالا محسوب می شوند.

عنوان این صندوق جسورانه بورسی پویا الگوریتم با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریال است که پذیره‌نویسی در آن از ۸ آذر ماه تا ۱۹ آذر ماه سال جاری است.

حوزه فعالیت این صندوق، «فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشکی و سلامت، رسانه و سرگرمی و بایو و نانو تکنولوژی» خواهد بود.

دوره فعالیت این صندوق ۵ سال است و از طریق کارگزاری های عضو شبکه فرابورس ایران امکان مشارکت در پذیره‌نویسی فراهم است. هر واحد سرمایه گذاری یک میلیون ریال و حداقل تعداد واحد قابل خریداری ۱۰۰۰ واحد است. در این دوره از پذیره نویسی، موسسان ۲۰ درصد سرمایه را تعهد می کنند و مابقی را از طریق پذیره نویسی عمومی تامین خواهد شد.

با پذیره نویسی این صندوق، تعداد صندوق های سرمایه گذاری جسورانه به ۱۰ صندوق افزایش یافت که با توجه به پذیره نویسی یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی، مجموع سرمایه این صندوق ها به ۴,۲۵۰ میلیارد ریال افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید  تاثیر طرح مالیات بر عایدی سرمایه بر معاملات بازار سهام

همچنین از مجمع مذکور از یک سال گذشته ۳ صندوق سرمایه گذاری جسورانه و یک سرمایه گذاری خصوصی با مجموع سرمایه ۲,۷۰۰ میلیارد ریال پذیره نویسی شده اند که از این میان، ۲ صندوق سرمایه گذاری جسورانه با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی تاسیس شده اند.

همچنین ۳ صندوق سرمایه گذاری جسورانه و ۳ صندوق سرمایه گذاری خصوصی با مجموع سرمایه ۱۸ هزار میلیارد ریال موفق به اخذ موافقت اصولی شده اند که با پذیره نویسی آنها سرمایه این صندوق ها جهش قابل توجهی خواهد یافت.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن