اخبار بورس

«پتروشیمی ارومیه» در فرابورس کشف قیمت شد

«پتروشیمی ارومیه» در فرابورس کشف قیمت شد

اکنون با توجه به استقبال گسترده فعالان بازار سرمایه از سرمایه گذاری در این بازار، میزان مشارکت در این عرضه اولیه پنج میلیون و ۴۳۳ هزار و ۱۹۰ کد معاملاتی بود که به هر کد معاملاتی حداکثر سهم تخصیص یافته ۱۶ سهم ثبت شد.

کریم دلجوان، مدیرعامل پتروشیمی ارومیه روز گذشته در معرفی این شرکت که به شیوه آنلاین برگزار شد، اعلام کرد: پتروشیمی ارومیه از زیرمجموعه‌های سرمایه‌گذاری ایرانیان است که در سال ۷۷ در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید و در سال ۸۷ از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد.

به گفته وی، ۹۳.۶ درصد از سهام شرکت پتروشیمی ارومیه متعلق به گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان بوده و مابقی سهام متعلق به سهام عدالت است.

دلجوان همچنین با اشاره به اینکه شرکت پتروشیمی ارومیه سه واحد پتروشیمی دارد که با تمامی ظرفیت در حال فعالیت است، گفت: پیش بینی می شود تا پایان این ماه پروژه سولفات پتاسیم به اتمام رسیده و وارد مدار تولید خواهد شد. همچنین خالص‌سازی گلوله پتاسیم از دیگر برنامه‌های آن است که محصول تولید شده دارای مصرف پزشکی است.

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه پروژه‌های آتی دیگر این شرکت را نیز راه‌اندازی پارک ملامین بیان کرد و افزود: اواسط شهریورماه کلنگ‌زنی این طرح که دارای ۶ پروژه است، آغاز می‌شود و انتظار می رود تا پایان سال با جذب سرمایه‌گذاران داخلی کلید بخورد.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن