اخبار اقتصادی جهان

پایان کار غم انگیز پالایشگاه‌های نفت جهان

پایان کار غم انگیز پالایشگاه‌های نفت جهان

تصفیه کنندگان نفت کارخانه‌ها را در اسیا و آمریکای شمالی تعطیل می‌کنند، زیرا ممکن است ضررهای تقاضا هرگز باز نگردد.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، تصفیه کنندگان نفت به طور دائمی کارخانه های فرآوری در آسیا و آمریکای شمالی را تعطیل می کنند و تسهیلات در اروپا می توانند در مرحله بعدی باشند زیرا چشم انداز نامشخصی برای بهبود تقاضای سوخت پس از کاهش همه گیری ویروس کرونا وجود دارد.

این بیماری همه گیر در ابتدا تقاضای سوخت جهانی را ۳۰ درصد کاهش داد و تصفیه کننده ها به طور موقت کارخانه های خود را از کار انداختند. اما میزان مصرف به سطوح قبل از همه گیری بازنگشته است و این امر منجر به احتمال بسته شدن دائمی کارخانه ها می شود.

برخی از شرکت ها / پالایشگاه های مذکور:

ایالات متحده

– رویال داچ شل گفت که در حال بستن پالایشگاه خود در کانونت، لوئیزیانا، بزرگترین تأسیسات ایالات متحده است. بسته شدن در ماه نوامبر پس از عدم موفقیت شل در یافتن خریداررخ خواهد داد. شل انتظار دارد که تقریبا شش پالایشگاه و کارخانه شیمیایی در سطح جهان بفروشد و در حال بررسی بستن امکاناتی است که نمی تواند بفروشد.

– ماراتن پترولیوم، بزرگترین تصفیه کننده آمریکایی از نظر حجم، قصد دارد به طور دائم پردازش در پالایشگاه های مارتینز، کالیفرنیا و گالوپ، نیومکزیکو را متوقف کند.

سنگاپور

– شل، ظرفیت پردازش نفت خام را به نصف کاهش داده و مشاغل در پالایشگاه نفت پولو بوکوم در سنگاپور را کاهش می دهد تا بخشی از اصلاحات برای کاهش انتشار دی اکسید کربن (CO۲) این شرکت تا صفر تا سال ۲۰۵۰ انجام شود.
ژاپن

بیشتر بخوانید  چهره پزشک جنجالی روی ارزشمندترین اسکناس آرژانتین، بلوا به‌ پا کرد

-انوس کراپ بزرگترین تصفیه کننده ژاپن، واحد تقطیر نفت خام با ۱۱۵۰۰۰بشکه در روز را در ۳۰ سپتامبر به طور دایمی در پالایشگاه اوزاکا تعطیل کرد.

استرالیا و نیوزیلند

– شرکت اگزون موبایل پس از تصمیم بریتیش پترولیوم در اوایل ماه نوامبر برای تعطیل کردن بزرگترین پالایشگاه کشور، از دولت استرالیا می خواهد که کمک به آزادسازی پالایشگاه های نفت این کشوررا تا ژانویه آغاز کند.

– بریتیش پترولیوم قصد دارد تولید سوخت در استرالیا را متوقف کند و به دلیل رقابت سخت در آسیا، پالایشگاه نفت زیان آورکوینانا، از چهارتا بزرگترین های کشور، را به پایانه واردات سوخت تبدیل کند.

– استرالیا پیشنهاد داده است که مشوق هایی به ارزش ۲.۳ میلیارد دلار استرالیا (۱.۶۸ میلیارد دلار) در طول ۱۰ سال برای باز نگه داشتن چهار پالایشگاه نفت باقیمانده این کشور ارائه دهد و گفته که به عنوان بخشی از برنامه بلند مدت امنیت سوخت، در ساخت ذخیره سوخت سرمایه گذاری خواهد کرد.

– ویوا انرژی، گفته است که با توجه به چشم انداز وخیم طولانی مدت صنعت، تعطیلی کامل پالایشگاه آن در ویکتوریا مطرح بوده است.

– پالایش ان زی، در اواخر ماه ژوئن اعلام کرد که در حال بررسی تعطیلی تنها پالایشگاه نفت نیوزیلند و تبدیل آن به یک ترمینال واردات سوخت است، اما در ابتدا عملیات آن را به منظور کاهش هزینه ها کاهش می دهد.

فیلیپین

– رویال داچ شل،۱۱۰ هزار بشکه در روز خود را در استان باتانگاس فیلیپین، یکی از تنها دو پالایشگاه نفت در کشور، برای همیشه تعطیل می کند.

اروپا

– پتروینئوس، قصد دارد تقریبا نیمی از پالایشگاه ۲۰۰ هزار بشکه در روز خود را در گرانگموث اسکاتلند کنار بگذارد.

بیشتر بخوانید  پیشرفت در روابط تجاری کشاورزی آمریکا با چین

– گروه گانوور در ماه ژوئن اعلام کرد که در حال بررسی کنارگذاشتن پالایشگاه ۱۱۰ هزار بشکه در روز آنتورپ است زیرا COVID-۱۹ به اقتصاد کارخانه آسیب می رساند.

– مشاوره انرژی وود مکنزی کارخانه های هلند، فرانسه و اسکاتلند را در لیست احتمالی تعطیلی قرار داد.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن