اخبار اقتصادی جهان

پاندمی در مکزیک؛ ۱۲ میلیون نفر شغل خود را از دست داده‌اند

پاندمی در مکزیک؛ ۱۲ میلیون نفر شغل خود را از دست داده‌اند

آمار و ارقام رسمی اداره ملی آمار مکزیک حاکی از آن است که از ماه مارس و به عنوان بخشی از رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، ۱۲ میلیون نفر شغل خود را در این کشور از دست داده‌اند.

به گزارش ایبِنا از رویترز، براساس داده‌های اداره آمار مکزیک، نرخ مشارکت اقتصادی در ماه مه ۴۷.۴ درصد بوده است؛ این نرخ که درصد جمعیت در سن کار را اندازه‌گیری می‌کند، در ماه آوریل سال جاری ۴۷.۵ و در مه ۲۰۱۹ عدد ۶۰.۲ را نشان می‌داد.

اداره آمار مکزیک ضمن اعلام از دست رفتن ۱۲ میلیون شغل از ابتدای همه‌گیری، اعلام کرد که کارگران در جریان تعلیق مشاغل علاوه بر نداشتن دستمزد، هیچ تضمینی نیز برای به دست آوردن مجدد شغلشان پس از رفع محدودیت‌ها نداشتند.

اقتصاد مکزیک به شدت از شیوع ویروس کرونا ضربه خورده است به طوری که صندوق بین المللی پول پیش‌بینی می‌کند که تولید ناخالص داخلی این کشور در سال جاری با کاهش ۱۰.۵ درصدی مواجه شود؛ اتفاقی که بزرگ‌ترین افت رشد اقتصادی این کشور از دهه ۱۹۳۰ محسوب می‌شود.

همچنین براساس آمار، شمار مکزیکی‌هایی که در جریان پاندمی در بخش‌های غیررسمی مشغول به کار شدند به شدت افزایش یافت و در ماه مه با رشد ۴.۱ درصدی نسبت به آوریل به ۲۲.۶ میلیون نفر رسید.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  کسری بودجه آلمان به ۳.۲درصد تولید ناخالص داخلی رسید
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن