اخبار اقتصادی جهان

پاناما کشتی‌هایی را که فرستنده خود را دستکاری کنند، تحریم می‌کند

پاناما کشتی‌هایی را که فرستنده خود را دستکاری کنند، تحریم می‌کند

سازمان کشتیرانی و دریانوردی پاناما اعلام کرد کشتی‌هایی را که به طور عمد سیستم ردیابی خود را غیرفعال کرده، دستکاری و یا در عملکرد آن تغییر ایجاد کنند، تا۱۰هزار دلار جریمه و از زیر پرچم خود خارج می‌کند.

به گزارش ایبِنا از رویترز، این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: اداره کل بازرگانی پاناما برای تمام کشتی‌هایی که پرچمدار پاناما بوده و به طور عمد عملکرد سیستم ردیابی و شناسایی دوربرد یا سیستم شناسایی خودکار این نهاد را دستکاری و غیرفعال کنند و یا عملکرد آن را تغییر دهند، تحریم‌هایی را اعمال خواهد کرد.

«رافائل سیگاروسیتا» رییس این نهاد گفت که تصمیم تحریم کشتی‌هایی که از مقررات پیروی نمی کنند، بخشی از تعهدات انجام شده توسط پاناما به منظور جلوگیری از تحریم شدن از سوی سازمان های بین المللی است. وی گفت: می‌خواهیم که کشتی‌های ما به طور عمد تجهیزات خود را غیرفعال نکنند. پاناما با حدود ۸ هزار کشتی ثبت شده، بزرگ‌ترین ناوگان ترابری دریایی را در اختیار دارد.

سازمان دریانوردی و کشتیرانی پاناما اعلام کرد که به طور مداوم ناوگان خود را زیرنظر داشته و در صورت شناسایی کشتی که فرستنده خود را خاموش کرده و یا گزارش وضعیت نمی دهد، تحقیقات اولیه را آغاز خواهد کرد و این تحقیقات ممکن است با تحریم‌هایی متناسب همراه شده و یا در صورت تداوم تکرار این اتفاق کشتی متخلف از فهرست ناوگان حذف و از زیر پرچم پاناما کنار گذاشته شود.

دولت «دونالد ترامپ» ۱۴ ماه مه برای کمک به مالکان و بیمه کنندگان کشتی‌ها به منظور مصون ماندن از تحریم های احتمالی دستورالعملی صادر کرد؛ دستورالعملی که پس از ماه ها بحث و تبادل نظر با فعالان این صنعت اصلاح شد. این دستورالعمل ها که با تحت عنوان مشاور دریایی جهان شناخته می‌شود، به تحریم‌های وضع شده علیه ایران، کره شمالی و سوریه مربوط است.

بیشتر بخوانید  حفظ استقلال بانک مرکزی اوکراین، به نفع این کشور است

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن